اخبار طلا و ارز، تحلیل ها و نمودارها | stockmarketna

دلیل تفاوت ارز دولتی با آزاد در این است که ارز مبادله‌ای یا دولتی از طرف دولت مشخص می‌شود اما ارز آزاد در بازار و با توجه به عرضه و تقاضا و شرایط اقتصادی کشور نرخ گذاری می‌شود. در سیستمی که نرخ ارز چند نرخی است معمولا آن نرخی که پایین‌ترین نرخ موجود باشد همان نرخ ارز دولتی است. باید توجه داشت که ارز دولتی تمام کالاها را در بر نمی‌گیرد و تنها برای واردات از کشورهای خاص پرداخت می‌گردد و همچنین بانک طرف قرارداد 35 درصد از میزان ارائه را وثیقه نگه می‌دارد.

برای مثال در پنج سال گذشته دولت ژاپن سعی کرده که صد ین برابر با یک دلار بماند. در غیر این صورت ممکن بود قیمت دلار در ژاپن به‌شدت سقوط کند و با گران شدن ین صادرات کالاهای ژاپنی مثل سونی و تویوتا فلج شود. قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای ببینید و نرخ آن‌ها را به یکدیگر تبدیل کنید. سبد دارایی خود را با افزودن ارزهای دیجیتال بسازید و ارزش آن را هر لحظه دنبال کنید. با جامعه فارسی‌زبان ارزدیجیتال در مورد توکن‌ها و کوین‌های محبوبتان بحث و گفتگو کنید.

نرخ ارز شناور

قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه با افت ۵۰ هزار تومانی نسبت به دیروز، به ۲۴ میلیون و ۱۲۱ هزار تومان رسید. سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم را ۱۰۰ هزار تومان کمتر از دیروز یعنی ۲۲ میلیون و ۷۳۱ هزار تومان فروختند و نرخ فروش سکه گرمی با افت پنج هزار تومانی روی پله چهار میلیون و ۹۱۰ هزار تومان ایستاد. در پایان امروز قیمت طلا و مجله خبری بورس ریزش داشت، قیمت سکه امامی هم پایین آمد و به ۲۳,۹۵۰,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، کاهش ۳.۷۷ درصدی داشته است.

اقتصادآخرین قیمت طلا، سکه و دلار تا پیش از امروز ۲۲ دی‌ماه

بازار ارز معمولا روزانه معلاملات خود را با اعلام نرخ آغاز می‌کند و تا پایان معاملات نرخ می‌تواند با توجه به عوامل اثرگذار بر بازار دچار تغییراتی شود. در کنار عوامل تعیین کننده نرخ ارز که از جمله آن‌ها عرضه و تقاضا است، نرخ دلار در برخی کشور‌های همسایه نیز تا حدی بر نرخ موثر است و در مسیری متناسب با یکدیگر تغییر می‌کند. هرات یکی از شهرهای افغانستان می باشد که قیمت ارز در آن‌ با ایران تا حدی مرتبط و برای معامله گران ارز قابل توجه است. منظور از قیمت دلار هرات، همان نرخ مبادله این ارز در شهر هرات می باشد. منظور از قیمت دلار سلیمانیه، نرخ مبادله دلار در شهر سلیمانیه عراق می باشد.

http://aryalaptop.ir

کانون صرافان امروز ۱۸ بهمن ماه قیمت درهم را ۱۱ هزار و ۸۲۲ تومان برای خرید و ۱۱ هزار و ۹۵۸ تومان اعلام کرده است. صرافی نیا – نورث ونکوور بهترین نرخ دلار کانادا و سریعترین خدمات حواله ارزی در نورث ونکوور را از ما بخواهیدحواله فوری به تمام بانکهای کانادائی با بهترین نرخ و در اسرع وقت. قیمت دلار امروز دوشنبه در تابلوی صرافی‌ها، با ۱۰۵ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به ۴۳ هزار و ۲۳۵ تومان است.

  • سیستم سنا در واقع سایتی است که بانک مرکزی در راستای ارائه میانگین قیمت دلار در صرافی‌ها به راه انداخته است.
  • قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز هفدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ به ۲۴ میلیون ۵۰ هزار تومان شد.
  • لازم به ذکر است که این نرخ‌ها قیمت بازار آزاد است و با نرخ ارز سهمیه‌ای متفاوت است.
  • شیطون معلومه دلارها رو انبار کردی ها بهتره بفروشی چون مجبوری به قیمت 15 تومن رد کنی بره….
  • ازآنجایی‌که بیشتر نهاده‌های تولید (از جمله ماشین‌آلات) وارداتی هستند، گران شدن دلار یعنی نابودی کار و سرمایه ایرانی.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار