اسم سنگ های قیمتی : لیست اسامی و عکس انواع سنگ های قیمتی و زیبا

فیروزه و مشتقاتش خواص دارویی زیادی دارند و با توجه به ویژگی مغناطیسی، روی قلب، چشمها و کبد تاثیر مثبت دارد. سنگ فیروزه با منظم کردن گردش خون به عملکرد قلب کمک میکند یا سرمه فیروزه چشمها را تقویت میکند. بزرگی این گوهر با ارزش می تواند از ابعاد سر سوزن گرفته تا دانه خشخاش، یک فندق و یا حتی تخم کبوتر باشد. انواع سنگهای قیمتی سفید شامل الماس و تافیت است که در زیر به معرفی هر کدام از آنها پرداختهایم. انواع سنگهای قیمتی سیاه شامل اوپال سیاه و عقیق سیاه است که در زیر به معرفی هر کدام از آنها پرداختهایم. سفایر (یاقوت کبود) با رنگ آبی کلاسیک خود از قدیم بعنوان نماد حقیقت و عقل و تفکر و شجاعت بود و در زمان باستان به “گوهر خردمندان” شهرت یافت، سنگ ماه متولدین شهریور میباشد. الکساندریت یا کریزوبریل با پدیده کالرچنجینگ به زمرد روز و یاقوت شب شهرت دارد شاید این اصطلاح به دلیل نمونه ای از آن که توانایی تغییر رنگ سبز تا سرخ دارد استفاده می شود. توپاز آبی بیش از دو هزار سال پیش کشف شد.

در واقع تصور می کردند که ممکن است این گونه از آمیترین ها مصنوعی یا نوع آمیتیست های بهسازی شده باشند یا این که به صورت غیر قانونی استخراج شده اند! سودفروشنده ( 15 % الی 20% ) همچنان که نحوه خرید طلا با جواهر فرق می کند شرایط فروش آنهاتوسط مصرف کننده نیز باهم فرق دارند در کار ساخته شده از طلا اجرت ساخت و سود فروشنده کسر و به نرخ روز خریداری می گردد ولی نحوه فروش جواهرات که تاکید و سفارش می کنم درحفظ فاکتور خرید آن دقت واهتمام لازم رابه عمل آورید ازروی فاکتور بدین صورت می باشد که سود فروشنده (15% الی20%) کسر و ترقی و یا تنزل از قیمت روز درج شده در فاکتور رامحسابه و بهاء آن را به صاحبش پرداخت می کنند.

سنگ حجرالدم شکل سبز تیره ی مات از خانواده کوارتز کلسدونی با خال های قرمز مشخص است. قیمتهای الماس بر اساس رنگ و نایابی آن میتواند بسیار متغییر باشد در این بند منظور از الماس، الماس بیرنگ خواهد بود که هر قیراط آن به راحتی تا 15.000 دلار میتواند قیمت داشته باشد. رنگ (Color): رنگ مهمترین عامل تأثیرگذار بر قیمت انواع مختلف سنگهای قیمتی در اندازه مشخص است. فیروزه یک سنگ قیمتی مبتنی بر آب است که در صخرهها و کوهها شکل میگیرد. در این افسانهها آمده است که رنگینکمانی بر زمین آمده تا پیام صلح الهی را به زمینیان برساند. سنگ ماه تولد شهریور با رنگ آبی بسیار جذابی که دارد نماد حقیقت، عقل، تفکر و شجاعت است و در زمان باستان آن را «گوهر خردمندان» مینامیدند. از مهم ترین ویژگی های استفاده از این سنگ ماه تولد بهمن می توانیم به متصل نمودن فرد به انرژی خورشید اشاره کنید. سنگ یاقوت یکى از سنگهاى مناسب براى مدیتیشن است. نام الماس از واژه یونانی “adamus” گرفته شده و به معنی «شکست ناپذیر» است. این سنگ با نام “خواهر سنگ کنزایت” که از خانواده اسپدومن ها است، شناخته می شود. برای استخراج یاقوت کبود هنوز هم از روش قدیمی جمعآوری با دست از بستر رودخانهها و دامنه کوهها و شستن شن و ماسه و خاک رس استفاده میشود.

ما در اینجا هستیم تا تجارب خود در مورد ۲۰ سال فروش اینترنتی جواهرات در فروشگاه الماس را در اختیار شما قرار داده و بستری امن جهت خریدوفروش جواهر بهصورت حرفهای و در قالب انواع زیورآلات الماس را فراهم کنیم. فروش الماس با شناسنامه برای آن دسته از دستبندهایی که وزنی بالاتر از ۱۵ سوت دارند امکانپذیر است و امکانات حرفهای بیشتری را جهت تهیه کلکسیون جواهرات الماس در اختیار شما قرار خواهد داد. گراندیدریت (Grandidierite) نیز یکی دیگر از سنگهای معدنی گران قیمت و کمیاب است. به دلیل ظاهر فوق العاده لوکس این سنگ، جواهرات گران قیمتی از آن ساخته میشود که فقط ثروتمندان توان خرید آن را دارند. از خصوصیات این سنگ میتوان به رنگ مشکی، خاکستری تیره و یا مشکی شفافی اشاره داشت که در زمینه آن قابل مشاهده است.

سرندیبیت (Serendibite) سنگی فوق نایاب سیلیکاتی است که نخستین بار در سال 1902 در سریلانکا کشف شد و سرندیبیت نیز نام عربی است که از خود کشور سریلانکا ریشه میگیرد. این سنگ اولین بار در جنوب ماداگاسکار در سال ۱۹۰۲ (همانند سرندیبیت) کشف شد. از این رو جایگزین سنگ های با ارزش و گران قیمت می شوند. معادن لاجورد در سراسر دنیا بسیار معدود هستند و امروزه در بدخشان افغانستان، قسمت دره کوکچه در منطقه کرانومونجان همینطور رشته کوه های سمت غربی هندوکش نزدیک سرچشمه رودخانه آمودریا جزو مرغوب ترین گونه های لاجورد در دنیا می باشند که امروزه نیز با شیوه های سنتی از آنجا استخراج می شود. دستبندهای جواهر الماس را میتوان جزو کاربردیترین و محبوبترین قطعات اکسسوری برشمرد چراکه آنها پتانسیل بالایی برای هماهنگ شدن و زیباتر جلوه دادن انواع ساعت، انگشتر یا النگو دارند. سنگ سیترین جزو معدود سنگهایی است که هم بر روی پایه طلای سفید، هم زرد و هم رزگلد درخشش و زیبایی بینظیری دارد و نمیتوان گفت بر روی کدام پایه جلوه آن بیشتر است. در آخر هم لازم است یادآوری کنیم که شما میتوانید در فروشگاه اینترنتی گالری پرسته، انواع جواهرات دستساز مردانه، زنانه و بچهگانه را مشاهده و خریداری کنید. در ادامه به محصولات مختلف فروشگاه جواهرات عقیق خواهیم پرداخت.

در علم کانی شناسی الماس آلتروپی از کربن است که اتمهای کربن به حالتی شبکه ای و کریستالی به یک دیگر متصل شده اند. همچنین طیفهای رنگی الماس میتوانند در قالب یک گردنبند الماس، درخشش و زیبایی فوقالعادهای از خود به نمایش بگذارند. در مورد خواص عقیق سبز در روایات و احادیث مطالبی بیان شده است که نشانه اهمیت این گوهر است که حتی از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. ۴- باعث برآورده شدن حاجات می شود. سنگهای الماس بسیار قوی هستند و فقط با یک الماس دیگر قابل برش یا صیقل داده شدن هستند. الماس از محبوبترین سنگهای قیمتی است که در میان سنگهای قیمتی بیشترین ارزش را دارد زیرا تشکیل و ساخته شدن آن میلیونها سال طول می کشد. یاقوت کبود در رنگهای مختلفی وجود دارد اما بیشتر آنها با سایههایی از رنگهای آبی همراه هستند. زمرد با 8 موس از سختی کمی برخور دار است و به نوعی میتوان آن را شکننده نامید. رنگ فیروزه نیشابور ملایم تر از باقی فیروزه هاست.

تعرفه بیشتر بر واردات است، اما گاهی پیش می آید که کشورها دیگر کشورها را به پرداخت تعرفه یا یارانههای صادراتی را وادار کنند. ارزش انواع الماس چه تاثیری بر ظاهر آنها دارد؟ در دوران باستان رومیها بر این باور بودند که در طول جنگ، الماس برای آنها شهامت و شجاعت میآورد. الماس آبی رکورد گرانقیمتترین سنگ جواهر جهان بر اساس هر قیراط است. نمونه این مروارید های پرورشی در زیورآلات لوکس گلامور موجود است و ساخت کشور فرانسه و شرکت کلیو می باشد که بر روی جواهرات خود مورد استفاده قرار می دهد. البته رنگ قرمز آن معروف تر است و قطعا شما هم، آن را به صورت طراحی شده روی انگشتر عقیق دیده یا خریده اید. نام این این سنگ نیز به افتخار آلفرد گراندیدیه، پژوهشگر فرانسوی که در مادگاسکار مشغول به تحقیق و آزمایشات بود گراندیدیت نام گذاری شده است. نام این این سنگ نیز به افتخار آلفرد گراندیدیه، پژوهشگر فرانسوی که در ماداگاسکار مشغول به تحقیق و آزمایشات بود گراندیدیت نام گذاری شده است. استرالیا منبع ۹۷ درصد از تمام عقیقهای روی زمین است و تنها تعداد اندکی از معادن عقیق در آفریقا هستند.

اگر مقدار کروم در روبی کم باشد، رنگ آن صورتی شده و تحت عنوان “یاقوت صورتی” در بازار عرضه میشود. همچنین در نامیبیا و سریلانکا از رنگ بنفش و صورتی یافت کرد . با طلاهایی که رنگ رزگلد یعنی ترکیب صورتی و طلایی براق دارند، سنگهای زیادی ست میشوند اما باید در انتخاب بهترین رنگ دقت کرد. به همین خاطر در خرید الماس باید با یک متخصص مشورت کنید و از خوش تراش بودن آن مطمئن شوید. به طور دقیق تر از زوایای مختلف به دو رنگ آبی پر رنگ – سبز، سبز تیره و همچنین از زوایایی کاملا بی رنگ (گاهی اوقات زرد کمرنگ) دیده میشود. به همین دلیل برای تراش کاری الماس از دانش به خصوص، دستگاههای برش فوق حرفهای و دقیق استفاده میشود. اگر الماس از رنگ، خلوص و شفافیت خوبی برخوردار باشد، تراش بد باعث تیره به نظر رسیدن آن میشود. گراندیدریت (Grandidierite) یک سنگ معدنی گران قیمت است که همانند سایر سنگ جواهرات این لیست از میزان نایابی بالایی برخوردار است. تجارت ادویه از اهمیت اقتصادی زیادی برخوردار بود و محرک تاریخچه کشف در اروپا بود. و بنیتیت (benitoite)، سنگ آبی درخشان که فقط در شهرستان سن بنیتو در مرکز کالیفرنیا یافت می شود، به عنوان یکی از پرطرفدارترین گوهرهای وی قرار گرفته است.

دانستن اینکه از چه فروشگاهی خرید میکنید و اطمینان از قابل اعتماد بودن فروشنده , خرید زیورآلات سنگی فروشگاه و مرکز خرید و فروش سنگهای قیمتی بسیار مهم است. یکی از مهم ترین دلایلی که سبب این قیمتهای نجومی میشود به میزان نایابی آنها باز میگردد. الماسهای درجه یک در جواهرات بر اساس رنگ (از مایل به سفید تا مایل به زرد) و وضوح (از خالص تا سطوح مختلف ناخالصی و رگه) درجهبندی میشوند. خرید زیورآلات الماس از فروشگاه الماس میتواند علاوه بر چالشها و پرسشهای انتخاب و خرید طلا، شمارا در مورد انتخاب نوع الماس و اعتبار قطعهسنگ قیمتی به کار گرفتهشده نیز در معرض پرسشهای متنوعی قرار دهد. به طور کلی، برای استفاده از سنگ فیروزه در طراحی و ساخت طلا و جواهر باید حتما این سنگ پرداخت شود و رنگ و شکل آن بهبود پیدا کند. جنبش بازرگانیِ برابر، همچنین به نام جنبش برابری بازرگانی شناخته شده و به گسترش بهره گیری از نیروی کار، استانداردهای زیست محیطی و اجتماعی برای ساخت کالاها، به ویژه برای بازیگران اقتصادی از جهان سوم و جهانی دوم می پردازد، چنین باورهایی این گفتمان را آغاز کرد که آیا بازرگانی باید به نام حقوق بشر برنامه ریزی شود؛ واردات از بنگاهی که خودخواسته استانداردهای تجارت منصفانه را دنبال کرده یا دولتها که آنها را از راه آمیزه ای از کار و قانون تجارت به کار میبندند.

از دیگر انواع سنگ های قیمتی در ایران سنگ عقیق است. قیمت گذاری در این سنگها به فاکتورهای متعددی از جمله، میزان درخشندگی و الگوهای روی سنگ بازمیگردد که ممکن است بعضی از آنها تا 15.000 دلار استرالیا در ازای هر قیراط معامله شوند. الماس یک ترکیب معدنی است که از کربن خالص ساخته شده و سختترین ماده طبیعی موجود روی کره زمین به شمار میرود. در ادامه سری مقالات ساختار و ارزش سنگهای قیمتی و بازاریابی و فروش طلا آنلاین، در این مقاله قصد داریم خلاصه ای از انواع موجود سنگهای قیمتی و خرید اینترنتی طلا با نگین های در بازار و آنچه در کیفیت یک نگین از همان سنگ قیمتی می تواند تأثیرگذار باشد و در نهایت در قیمت نهایی اثرگذار خواهد بود را با شما به اشتراک بگذاریم. فیروزه نیشابور بهترین و معروفترین مدل این سنگ است اما فیروزه مصر و آمریکا هم به وفور در بازار وجود دارند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار