انواع سبک شناسی در دکوراسیون داخلی منزل برای طراحی حرفهای

دکوراسیون داخلی آشپزخانه بیش از هر چیزی و مکان های دیگر خانه وابسته به فضا می باشد.در دکوراسیون داخلی آشپزخانههای کوچک ما باید به این مورد توجه کنیم که یک طراحی داخلی با دقت داشته باشیم تا بتونیم از تمام فضاهای پیش رو استفاده کنیم در دکوراسیون داخلی آشپزخانههای کوچک محل قرار گیری یخچال،گاز و لباس شویی معمولا در کنار هم می باشند اما باید تا آنجایی که می شود بین این موارد فاصله برقرار کرد تا در ادامه و به مرور زمان آسیب کمتری به وسایل برقی وارد شود.در مورد امکان استفاده از جزیره و میز نهارخوری وجود ندارد و معمولا میز نهار خوردی در پذیرایی فرار دارد.آشپزخانه های کوچک بهتر از سبک مدرن استفاده شود زیرا فضا را بزرگتر و دل بازتر جلوه می دهند.اگر شماهم آشپزخانه کوچک دارید با خواندن مقاله دکوراسیون داخلی آشپزخانههای کوچک ،آشپزخانه ای زیباتر داشته باشید. تا اینکه در نهایت دو سال پیش رویا محقق شد و روبیانو با کمک یک طراح داخلی که قابل حمل هم باشد و به هر جا دوست دارد برود. انتخاب رنگ ها، توجه به متریال ها و احساسات جاری از آن ها در فضایی کوچک که همه چیز به صورتی برجسته به چشم می رسد، توجه به استفاده از حداکثر نور طبیعی ممکن و انتخاب اکسسوری ها هر یک می توانند بسیار دشوار و زمان بر باشند و با کوچکترین خطا در انتخاب هر یک از این جزییات، فضا تبدیل به مکانی غیر قابل سکونت می شود.

البته که سلیقه شخصی افراد نقش چشمگیر و قابل توجهی در سبک چیدمان یک خانه دارد. در صورتی که در اتاق شما اثاثیه کمی وجود دارد میتوانید با انداختن یک فرش فضا را پر نشان دهید. مثلا یک فرش ایرانی با طرح های سنتی و رنگ قرمز، نارنجی یا آبی سیر که گوشه های آن از پایه های مبل های اطراف کمی فاصله دارد و اجازه رفت و آمد می دهد. دکوراسیون داخلی منزل کوچک با وسایل ساده میتواند به ما در داشتین یک دکور ساده برای خانه کوچکمان کمک کند.شما میتوانید با وسایلی کوچک مثل تابلو و بوم رنگ ها به دیوارهای اتاق خود جلوه خاصی بدهید.یا اینکه پارچه مبلمان خود را به روز کنید.در مورد آشپزخانه هم شما می توانید از گیاهان استفاده کنید واگر بخواهیم کمی بیشتر هزینه کنیم میتوانیم اقدام به رنگ یا تعویض درب های کابینت کنیم.اگر سبک خانه ما به مدرن نزدیک هست با یک رنگ آمیزی ساده میتوان یک دکوراسیون منزل کوچک داشته باشیم.در دکوراسیون منزلکوچک طراحی حرفه ای به ما کمک می کند از تمام فضاها درطول بازسازی استفاده کنیم و به صورت مطلبوبتری از محیط خود استفاده کنیم در طراحیداخلی شما میتوانید چینش وسایل را پیشبنیی کنید و آنچه به سلیقه شما نزدیکتر است رو پیادهسازی کنید.دیزاین خانههای کوچک اهمیت دارد دستیابی به آرامش در طول فرآیندی که ما در خانه حضور داریم.به طور مثال دکوراسیون خانه کوچک عروس بسیار اهمیت دارد.

با توجه به اینکه سبک زندگی و فرهنگ های مختلفی در سرتاسر جهان وجوددارد. با توجه به سبک دکوراسیون منزل می توانید راجع به براق و یا مات بودن و همچنین رنگ مصالح مورد نظر تصمیم بگیرید. می توانید با آویختن یک فلوت ساده به دیوار، تغییرات مناسبی در فضای خانه ایجاد کنید. شاید بعضی از اشخاص تصور کنند که سبک مدرن یک سبک بسیار ساده و سرد می باشد ولی بهتر است که به این افراد و شما عزیزان خاطر نشان شویم که این سبک باعث ایجاد ارامش و سادگی زیبایی در منزل شما می شود. بازهم تاکید می کنیم انتخاب وسایل ساده با طیف رنگی سرد و ساده علاوه بر این که می تواند سبک مدرن را در اتاق شما به اجرا در بیاورد می تواند آرامش دلپذیری را برای شما در هنگام استراحت فراهم بیاورد. رنگ مبل تک نفره نارنجی-قهوه ای در هماهنگی با میز گرد و کوسنها طراحی شده است و جلوه خاصی به دکوراسیون پذیرایی داده است. به طور مثال رو مبلی یک مبل باید داری یک رنگ و یا رنگ دیوار های اتاق خواب تماماً از رنگ سفید باشند. در این خانهها طبقه اول اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی به همراه آشپزخانه واقع شده است و در طبقه دوم اتاق خواب، اتاق کار و مطالعه وجود دارد.

با توجه به این مسئله که این نوع سبک از انواع سبک های دکوراسیون داخلی دارای سادگی می باشد از این رو استفاده از رنگ های خنثی بهترین گزینه برای اجرا این نوع سبک در منزل هستند. سادگی بهترین تعریف کوتاه از سبک مدرن است. طراح برای پوشش سقف از چوب استفاده کرده است. دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه رو می توان با یک طراحی پیشبینی کرد.در طراحی داخلی می توان علاوه بر ایجاد یک بستر مناسب جهت پیاده سازی دکوراسیون خود می توان هزینه ها رو پیش بینی کرد و از هزینه های اضافه خود داری کرد یا هزینههای ییش رو را به تعویق انداخت.در نظر داشته باشید همانطوری که در مطالب قبلی گفت هزینه بستگی به سبک ، متراژ و عناصر موجود در طراح ما دارد.پیش بینی موارد پیش رو در دکوراسیون داخلی به ما کمک میکند که در ادامه هزینه کمتری رو انجام دهیم و در وقت ما هم صرفه جویی صورت گیرد. آشپزخانه در فرهنگ ایرانی دارای اهمیت به سزایی میباشد.از این رو دکوراسیون داخلی آشپزخانه ایرانی خود یک سبک طراحی میباشد.در طراحی و دکور آشپزخانه های ایرانی ما باید به موراد زیادی توجه کنیم .

در نوع اول می توانید کتاب هایی را انتخاب کنید که در اوقات فراغت آن ها را مطالعه می کنید تا هم به آن ها دسترسی داشته باشید و به هم فضای خالی میز هویت جدیدی ببخشید. شما می توانید به دو صورت از کتاب ها برای دیزاین میز TV استفاده کنید. از جمله ویژگی هایی که این نوع کابینت ها دارند می توان به کابینت های بدون دستگیره اشاره نمود و یا درب های کشویی از جنس های کلاس مات و براق که این نوع درب ها بسیار راحت باز و بسته می شوند و از طراحی ساده ای نیز برخودار اند. صاحبان یک فروشگاه همیشه دغدغه قیمت هر متر طراحی داخلی فروشگاه را دارند. پیشنهاد میشود رنگ کابینت آشپزخانه را در چنین ساختمانی با توجه به سایر لوازم از جمله گاز، هود و یخچال انتخاب کنید تا فضایی یکپارچه داشته باشید.

در پایان این بخش میتوان گفت سبک مدرن از اهمیت بالایی بین افراد و جوامع امروزی برخوردار میباشد و این موضوع باعث شدهاست که یک سبک فوق العاده محبوبی دربین جوانان و اقشار متوسط جامعه قراربگیرید.دکوراسیون داخلی منزل مدرن در ایران کم کم جایگاه خانه های کلاسیک رو میگیرد.این موضوع از زمانی صورت گرفتهاست که خانهها از ویلایی به آپارتمانی تغییر کاربری دادهاند.در سبک مدرن ظرافت باعث شدهاست که خانههای کوچک بزرگتر بنظر برسند. گاهی با ایجاد یک هارمونی دقیق و هماهنگ بین مبلمان، رنگآمیزی فضا، کفپوش و سایر عناصر تزئینی ارزان قیمت میتوان زیباترین دکوراسیون منزل و بهترین دکوراسیون داخلی را خلق کرد. زمانی آجر به عنوان یکی از اجزای اصلی نمای ساختمان دیده میشد، اما اخیراً مصالح دیگری با ویژگیهای متفاوت در نمای ترکیبی ویلا نیم پیلوت استفاده میشوند. استفاده از باکس ها، شلف ها و قفسه های چوبی و نصب آنها روی دیوار ها نیز به منظور جلوگیری از ایجاد بی نظمی و شلوغی با طرح کاربردی و در اتاق های مجزا از فضای داخلی خانه یکی دیگر از نکات مهم در طراحی داخلی خانه های کوچک می باشد. پذیرای یا سالن اصلی یکی از مهمترین مکان ها در خانه هر ایرانی می باشد.ما بیشتر طول روز رو در پذیرایی به سر می بریم و معمولا تلویزیون و مبلمان اصلی در این مکان قرار دارد.هرچه این محیط از نظر بصری و زیبایی دارای طرح بهتری باشد روز بهتری را می توان در آن سپری کرد.در دکوراسیون پذیرایی مبلمان و پرده ها دارای اهمیت خاصی میباشند.دکوراسیون پذیرایی مانند دیگر موارد دارای سبک ها خاص خود می باشد که قوانین مربوط به خود را دارا میباشد.در سبککلاسیک پذیرایی معمولا از لوسترها و مجسمههای سلطنتی استفاده میشود وگاهیاز پتینه بر روی سقف هم برنمایشدادن سقف بصورت بلندتر استفاده میشود درسبک دکوراسیون داخلی پذیرایی کلاسیک گاهانه از فرورفتگی گنبدی شکل در سقف استفاده میشود و بروری دیوارها از ابزارهای برجسته استفاده میشود.

از این رو برای جلوگیری از ایجاد شلوغی و به هم ریختگی محیط اطراف خود پس از آن که اثاثیه ساده و کاربردی خود را برای این نوع سبک مشخص و انتخاب نموده اید باید برای هر یک از این اثاثیه جای مشخصی تعیین نمایید. به یاد داشته باشید: شما سال ها در خانه خود زندگی خواهید کرد و به آن نگاه می کنید. در این قسمت معمولاً اتاق خواب در نظر گرفته میشود تا نمای آن زیباتر دیده شود. زیرا از نظر ایمنی و همچنین زمانی که برای شستن ظرف ها استفاده می شود فضای مطلوب تری در اختیار می فرار می دهد.ما معمولا برای پنجره ها از پرده استفاده می کنیم و از این رو قرار گیری پرده در کنار گاز باعث ایجاده آتش سوزی می شود. چیزی که شاید برای هر دکور آشپزخانه مهم باشد طریقه قرار گیری و جانمایی وسایل و کابینت ها در دکوراسیون آشپرخانه باشد.بهتراست که در آشپزخانههایی که دارای پنجره میباشند از سینک در روبروی پنجره استفادهشود.

کابینت هایی که در درسته کلاسیک هستند، ارتفاع و بلندی کمی دارند، ولی عرض و پهنای آن ها زیاد است. اگر به تخریب دیواری نیاز است، پیش از شروع کار به آن فکر کنید. در این سبک از دکوراسیون داخلی به جزییات دقت میشود. یکی از عوامل مهم در طراحی داخلی آپارتمان 80متری، نورپردازی می باشد. این نوع سبک دارای ویژگی های متعددی می باشد ولی می توان یکی از مهمترین ویژگی های این سبک را استفاده از خطوط ساده و بی آلایش بیان نمود. یکی از مهمترین لوازم موجود در اتاق خواب که می تواند در کیفیت خواب شما تاثیر بسیاری بگذارد تخت خواب می باشد. یکی از ویژگی های اصلی کابینت های به کار گرفته شده در آشپزخانه های مدرن نوع شکل درب ها و پیش خان های آن ها می باشد. هدف طراحی دکوراسیون داخلی تامین نیازهای لازم به منظور استفاده آسان بوده و فرآیند شکل گیری، زیباسازی و هماهنگی های لازم برای طراحی مناسب و شیک ساختمان را در پی دارد. افتادن مو حیوانات خانگی و اجسام متفاوت و همچنین وجود گرد و خاک چه تاثیری در کف فضای مورد نظر دارد؟ اگر قسمتی از خانه و یا محوطه باغ به نظر بلا استفاده می آید می توانید با استفاده از میز و نیمکت هایی به سبک روستیک نقطه ای به عنوان کانون مرکزی ایجاد کنید.

دکوراسیون داخلی لوکس به موارد زیاد می تواند مربوط باشد.از نورپردازی گرفته تا رنگ و نقاشی و پتینه کاری می توان اشاره کرد.لوکس بودن یک دکوراسیون را میتوان با یک طراحی داخلی ازپیش تعیینکرد.بازسازی ساختمان به صورت مهندسی از اهمیت بالایی در طراحی لوکس یک ساختمان ، منزل و اداری دارد.هرچه بازسازی مطلوبتری داشتهباشیم به مراتب در دکور و چیدمان وسایل مانند مبلمان ، تلویزیون ، وسایل آشپزخانه ، اتاق خواب کودکان و والدین انعطاف پذیری بالایی برخوردار خواهیم بود.دکوراسیون داخلی شیک را بیشتر با سبک کلاسیک میشناسند زیرا در سبک کلاسیک از ابزارهای بیشتر استفاده میشود.در این سبک ما می توانیم از پتینه کاری در طراحی خود استفاده کنیم تا فضا به سمت رسمی تر سوق پیدا کنید این فضا هرچه پر زرق برق تر باشد برای بینده گیرایی بیشتری خواهد داشت.اما ما می توانیم در دکوراسیون مدرن یک دکور لوکس داشته باشیم اما هیچگاه به کیفیت سبک کلاسیک و نئو کلاسیک نخواهیمرسید. دکوراسیون داخلی به طور کلی به چنیدین بخش تقسیم می شود که مهم ترین آن چیدمان وسایل، بازسازی ساختمان، طراحی داخلی و ایجاد فضاهای یکپارچه اشاره کرد.لزوما شما برای داشتن یک دکوراسیون داخلی زیبا نیازمند این نیستید که خانه خود را به طور کلی بازسازی کنید.

جزیره منحنی شکل برای ایجاد حس پویایی و حرکت در محیط آشپزخانه مناسب است و علاوه بر این تسلط شما بر قسمت های مختلف این مدل جزیره بیشتر خواهد بود. علاوه بر موارد گفته شده یکی دیگر از نکات مثبتی که این نوع سبک دارد کم هزینه و مقرون به صرفه بودن ان می باشد. یکی از پروژه های جالب توجه در این زمینه ساختمان دانیال در تهران است. برای طراحی یک دکوراسیون لاکچری، کار را به شرکت­ های متخصص در زمینه طراحی فضای داخلی خانه های کوچک طراحی دکوراسیون بسپارید. هر کدام از این مصالح، زیبایی خود را دارند و با توجه به سبک دکوراسیون داخلی انتخاب می شوند. سپس این سبک به دلیل سادگی و نوگرایی که داشت توانست در نیمه قرن ۲۰ اوج محبوبیت خود را تجربه کند و از قرن ۲۰ تا کنون دارای محبوبیت است و طرفداران زیادی را به خود جلب نموده است. در ادامه پس از تایید طرح اولیه، طراحی داخلی اجرا شده و ساختمان با تغییرات زیادی مواجه خواهدشد. در انتخاب سبک طراحی دکوراسیون تنها سلیقه و روحیات شخصی مطرح نیست، بلکه انتخاب سبک باید با توجه به میزان فضای در دسترس انجام شود. پلان خانه دوبلکس کوچک اصولا در دکوراسیون مدرن نیم طبقه می باشد و با دوبلکس کردن خانه سعی در افزایش فضای در دسترس دارند، زیرا که نیم طبقه ها علاوه بر استفاده از فضای حداکثری ، خانه را نیز زیبا می کنند .

از آنجا که طراحی داخلی ویلا در ارتباط مستقیم با ویژگیهای روحی روانی انسان قرار دارد، بایستی برای نیل به یک طرح مطلوب، ویژگیهای رفتارهای انسانی در فضاهای داخلی زیستی اعم از عمومیو خصوصی، در طراحی به دقت مورد توجه قرار گیرد. اگر منزلی با متراژ کمتر از ۵۰ متر مربع دارید ، قطعا خانه شما در دسته بندی “منازل کوچک” ، جای می گیرد . شما هم می توانید از گلدان هایی با سایز کوچک برای قرارگیری روی میز TV و هم از گلدان هایی با سایز بزرگ برای قرار دادن در کنار این میز ها استفاده کنید. از این سبک برای دکوراسیون داخلی پذیرایی میتوان استفاده کرد که تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک میباشد در این سبک که حدمیانی بین کلاسیک و مدرن هست معمولا ابزارهایی ساده بر روی دیوارها استفاده میشود و محل قرارگیری مبلمبان در وسط می باشد.در این سبک می توان از مبلمان کلاسیک نیز استفاده کرد و پردهها می توانند به سبک کلاسیک نزدیکتر باشند.سبک نئوکلاسیک معمولا در سقف از المان های کمتری استفاده میکنند . برای این منظور شما می توانید از پارکت های چوبی در کف منزلتان استفاده نمایید، بافت طبیعی که در پارکت ها وجود دارد می تواند فضای سرد و خشک ایجاد شده توسط رنگ های خنثی را از بین ببرد.

امروزه داشتن یک دکوراسیون داخلی زیبا یکی از نیازهای هر فردی شده است . یکی دیگر از عناصری که در دکور میز TV به وفور استفاده می شود، مجسمه ها هستند. استفاده از گل های طبیعی و مصنوعی با گلدان هایی در سایز های مختلف، یکی از ساده ترین و در دسترس ترین ایده ها برای تزئین میز TV است. آشنایی با اصول دکوراسیون داخلی منزل برای داشتن محیط زندگی زیبا، ضروری است. همچنین از خرید وسایلی که غیر ضروری هستند بپرهیزد و وسایلی را انتخاب نمایید که فقط به آن ها نیاز دارید و به گونه ای آن ها را انتخاب نمایید که به صورت درست و در جای مناسب از اتاق شما قرار بگیرند. اما باید به این علم آگاه باشید این حرفه فقط با چیدمان دکوراسیون داخلی با سلیقه ی افراد پیش نخواهد رفت.عوامل بسیار زیادی دراین کار دخیل هستند تا شما چیدمان دکوراسیون زیبا و اصولی داشته باشید.طراحی دکوراسیون داخلی تنها به سادگی کلمه زیبا سازی محدود نمیشود و هماهنگی وسائل بکار رفته در این طراحی دکوراسیون همگی به عهده طراح دکوراسیون داخلی میباشد.بنابراین کسی که مسئول طراحی دکوراسیون داخلی است، طراح دکوراسیون داخلی به حساب میآید.این شخص نظارت، مدیریت، برنامه ریزی، تحقیق و هماهنگی پروژههای ارتقایی را بر عهده دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار