بهترین روش‌ها و استراتژی‌های ترید ارز دیجیتال در سال 2021 کدامند؟ وبلاگ اکسکوینو | stockmarketna

به دلیل اینکه رمزارزهایی مانند بیت کوین جزو بهترین کلاس‌های دارایی در سال گذشته بودند، افراد زیادی به بازار کریپتو ورود کرده و با سرمایه‌گذاری خود‌ موجب توسعه هرچه بیشتر این حوزه شدند. هرچند سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال عملاً تفاوت چندانی با دارایی‌های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه ندارد، اما رمزارزها ذاتاً دارایی‌هایی پرریسک و مستعد نوسانات شدید قیمتی‌اند. بنابراین شما به عنوان یک معامله‌گر قبل از آشنایی با انواع استراتژ‌ی معاملاتی ارز دیجیتال، باید بتوانید ریسک سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهید. این مقالهآموزش بهترین استراتژی برای ترید ارز دیجیتال است که در آن به ذکر نکات مهم و شیوه های ترید ارز دیجیتال پرداختیم.

اخبار هفتگی بازار رمزارزها سرمایه‌گذاران از استراتژی‌های مدیریت ریسک برای کمک به پرتفوِ خود استفاده می‌کنند. اولین گام مهم در این نوع از استراتژی‌ها، ارزیابی خطرهای فعلی و سپس ایجاد برنامه‌هایی کارآمد برای مقابله با آن‌هاست. به عنوان مثال اگر از نگاه حامیان بیت کوین به مجله خبری بورس ماجرا نگاه کنیم، هولد کردن ارز دیجیتال، یک استراتژی برای غلبه بر ترس عدم قطعیت و تردید است. آنها معتقدند پادشاه ارزهای دیجیتال سرانجام اقتصاد دنیا را دگرگون می‌کند. بنابراین خرید و نگهداری آن، به شرط صبر کافی، در هر زمانی سودده خواهد بود.

آخرین مطالب سایت را سریع تر از دیگران دریافت کنید.

اتکا به رسانه‌های اجتماعی برای اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال از جمله اشتباهاتی است که سرمایه گذاران جدید مرتکب می‌شوند. تصمیمات سرمایه گذاری هرگز نباید بر اساس تبلیغات ایجاد شده در رسانه‌های اجتماعی باشد. از آنجایی که ارز دیجیتال یک موضوع داغ است، اطلاعات نادرست در مورد این موضوع بسیار سریع ایجاد می‌شوند. آخرین نکته از نکات طلایی سرمایه گذاری ارزدیجیتال این است که هرگونه ترس از دست دادن و ضرر کردن را کنار گذاشته تا بتوانید به بهترین شکل ممکن تصمیم گیری کنید! گاهی اوقات ترس از دست دادن می تواند باعث از دست رفتن بسیاری از موقعیت های طلایی سرمایه گذاری شود.

http://aryalaptop.ir

زیرا اگر معاملات کمی در آن نقطه اتفاق افتد، به نظر می‌رسد که این روند برای مدت کمتری ادامه پیدا کند و ممکن است قیمت دوباره به سطح قبلی باز گردد. هر چه این روند ادامه پیدا کند، معامله‌گران اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند که این خطوط، سطح مقاومت معناداری را نشان می‌دهند. در صورتیکه که این خطوط موازی باشند یک کانال یا پرچم Flag را شکل می‌دهند.

به صرافی ها اعتماد نکنید.

که البته دلیل آن بسیار واضح است زیرا اینگونه رخداد ها در نهایت بر روی قیمت تاثیر گذار خواهند بود. پرایس اکشن Price Action Trading یا مختصر شده PAT عبارتست از اینکه تریدر تمام تصمیمات خود در مورد ترید را فقط بر اساس نمودار قیمت (بدون هیچ اندیکاتور، اکسپرت و …) اخذ می نماید. معامله‌گران با پیاده‌سازی استراتژی پر ریسک مومنتوم سوار بر موج نوسانات بازار می‌شوند. جالبه بدانید که حجم معاملات به عنوان یکی از فاکتورهای اصلی و تاثیرگذار در استراتژی مومنتوم شناخته می‌شود.

  • می‌توان گفت کسانی در بازار برنده هستند که سریع‌تر از سایر افراد موقعیت‌های خرید را شناسایی و به بازار ورود پیدا کنند.
  • این استراتژی ها به شما می گویند که چه زمانی بخرید و چه زمانی بفروشید.
  • این استراتژی ها خروجی ساعت ها کدنویسی و بک تست از بازار هستند و بارها بهینه و بهینه تر شدند.
  • تنوع‌بخشیدن به پرتفو یکی از ابزارهای محبوب‌ و اساسی‌ برای کاهش ریسک کلی سرمایه‌گذاری است.
  • استفاده از این روش نیاز به علم و دانش فنی بالایی دارد تا ضررها را به حداقل برساند.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار