بهترین کتابهای کودک و نوجوان دنیا معرفی کتابها و مجموعه داستانهای مناسب کودک و نوجوان

بهترین کتابهای کودک و نوجوان دنیا معرفی کتابها و مجموعه داستانهای مناسب کودک و نوجوان

کتاب روایتگر داستان دختر هشت ساله ای است که قدرت جادویی عجیبی در انگشتش دارد. هروقت کسی او را عصبانی کند او ناخودآگاه انگشتش را به سمت او میگیرد و اتفاق های عجیبی رخ میدهد. یک روز که دخترکوچولوی قصه در محوطه ی جلو خانه مشغول بازی است خانواده ی همسایه را میبیند که دارند به منزل برمیگردند و یک آهوی طفلک بی گناه را شکار کرده و به خانه میبرند.

اما باید اشاره کنیم که رمان این داستان، بسیار گیراتر و زیباتر از داستان فیلم است. کتاب بچه‌های راه آهن که می توان آن را از بهترین کتاب های کودکانه نیز معرفی کرد داستان یک خانواده با سه فرزند در شهر لندن را روایت می‌کند. کتاب بچه های راه آهن را نیز می‌توان یک کتاب ماجراجویی برای کودکان نیز معرفی کرد.

  • نقاشی‌های ساده و رنگارنگ این کتاب‌ها، کودک را با حیوانات گوناگون مزرعه آشنا می‌کند.
  • کارشناسان پژوهشی سایت، انتخاب و خرید کتاب های داستانی را برای خانواده‌ ها و مدارس آسان کرده‌اند.
  • پس انتخاب کتاب مناسب نقش مهمی در پاسخگویی به این سوالات ما دارد.
  • مراجعه کنید و رمان های مناسب خود را با قیمتی مناسب تر خریداری نمائید.
  • انسان‌ها از بدو خلقت تاکنون همواره آرزوها و تجارب خود و پیشینیان را در قالب داستان‌ها و…

بچه دایناسورها به کودکان آموزش می دهند که چگونه با کارهای کوچک می توانند مصرف برق و آب را کاهش داده و زباله ها را بازیافت کرده و طبیعت را پاکیزه نگه دارند. آنها در پایان کتاب موفق می شوند «دایناسور بی خیال» را نیز به یک حافظ محیط زیست تبدیل کنند. این کتاب دارای تصاویر جذاب و گفت و گوهایی از زبان شخصیت های کتاب است که به تنوع خوانش این کتاب بیشتر کمک می کند. آنها پشت یک پمپ بنزین قدیمی در کنار جاده زندگی میکنندداستان از زبان دنی روایت میشود. پدر دنی ظاهری بسیار جدی و خشن دارد ولی در باطن بسیار ماجراجو و غیرمنتظره است. تا اینکه دنی شبی پی به یک ماجراجویی مخفیانه ی پدرش میبرد، سپس تصمیم میگیرد در تقابل با مرد کارخانه دار مغروری که میخواهد زمین انها را از چنگشان دربیاورد، در این ماجراجویی به پدرش کمک کند.

کتاب چه بابی، چه شلواری؟

بریت در مونترال بزرگ شد و در مدرسه‌ی تئاتر ملی کانادا نمایشنامه‌نویسی را فرا گرفت و در سال ۲۰۰۱ فارغ التحصیل شد. کتاب «خود دوست داشتنی من» اثر«فنی بریت» نویسنده‌ی کانادایی و با ترجمه‌ی «مهناز بهرامی» است. این کتاب تاکنون موفق به کسب ۵ جایزه از جشنواره‌های مختلف شده است. در لینک زیر به لیست کاملی از جدیدترین کتاب‌ها دسترسی خواهید داشت. کافیست سری به لینک زیر بزنید تا با جدیدترین کتاب‌ها آشنا شوید.

کتاب داستان کودکانه، سگ باوفا و گرگ ناقلا

در اين دو مجموعه زبان‌آموز کلمات زیادی ياد می‌گیرد که می‌تواند اين کلمات را در يک جمله به کار فراکتاب ببرد. قرن 21 را می‌توان قرن سلطه زبان انگلیسی بر جوامع بشری در سراسر دنیا دانست. کتاب «هری پاتر و سنگ فیلسوف» (Harry Potter and the Philosopher’s Stone) کمی بیش از ۲۰ سال پیش منتشر شد و مانند یک صاعقه به فرهنگ عامه مردم وارد شد. این مجموعه کتاب‌ها بعد‌ها نسبت به ۳ کتاب اول خود بن مایه تاریک تری گرفته و به یک هفتگانه مسحور کننده و یک پدیده اجتماعی تبدیل شد. «جایی که چیز‌های وحشی هستند» یک کتاب مصور است که هر بار خواندنش چیز‌های جدیدی را افشا می‌کند.

او نویسنده ای بسیار چیره دست است و با دنیای کودکان به خوبی آشناست، ذهنیات و تخیلات کودکان را به خوبی میشناسد و جذابیت رمز و رازآلود کتاب هایش و کلام طنزآلود و دوست داشتنی اش همیشه برای کودکان لحظاتی به یاد ماندنی را ایجاد میکند. یکی دیگر از بهترین رمان های کودکان کتاب پاستیل‌های بنفش است که در ایران توسط آناهیتا حضرتی ترجمه شده است. وی در یک خانواده چهار نفری زندگی می‌کند که مادر خانواده پیشخدمت یک رستوران بوده و با این حال خانواده اوضاع مالی سختی را می‌گذرانند. اما با همه این‌ها جکسون یک دوست خیالی دارد که دنیای سخت کودکی را برایش شیرین کرده و در مواقعی دردسرآفرین نیز است. قیمت این کتاب به عنوان یکی از رمان های برتر جهان برای کودکان که توسط انتشارات پرتقال انتشار یافته 30 هزار تومان است.

نرم‌افزار هرکدام از سطوح را می‌توان یکی از موارد کامل برای تمرین و آموزش به صورت آهنگ و داستان دانست. همچنین فعالیت‌های فکری که باعث توسعه اندیشه، حافظه، تمرکز و خلاقیت کودک می‌شوند را با بچه‌ها تمرین می‌کنند. مجموعه big english زبان‌‎آموزان را از سطح A1 تا B1 ارتقاء می‌دهد. این سری از کتاب‌ها شامل 7 سطح است که در یک سطح استارتر و 6 سطح اصلی ارائه شده‌است. خواندن متون و هجی کردن کلمات توسط فایل‌های صوتی باعث می‌شود تلفظ لغات به درستی انجام شود.

با اینکه در این سال‌ها کتاب‌های ترجمه شده‌ی فراوانی برای کودک و نوجوان به چاپ رسیده، اما کتاب‌های تألیفی بسیاری هم هست که همواره محبوبیت زیادی برای بچه‌ها دارن. فراموش نکنید که کتاب‌های کودک به سه صورت کتاب صوتی کودک، کتاب الکترونیکی کودک و کتاب کودک pdfارائه می‌شوند و در صورت تمایل می‌توانید برای دانلود رایگان کتاب کودک نیز اقدام کنید تا از کیفیت آثار مطمئن شوید. پدر و مادر ها همواره به دنبال کتاب مناسب کودک برای فرزند خود می باشند. باید توجه داشت که انسان در سال های ابتدایی زندگی خود، بیشترین میزان یادگیری را دارد. به همین دلیل اگر منبع مناسبی در اختیار کودکان قرار نگیرد، مطالب مناسبی نیز باد نخواهند گرفت. کتاب مخصوص و مناسب کودک، کتابی است که بتواند مطالب مفیدی به کودک بیاموزد و همچنین محتوای مفیدی داشته باشد.

در تمامی صفحات این کتاب تصاویری وجود دارد که قابل حرکت دادن است این طراحی منحصربفرد باعث جذابیت این مجموعه برای کودکان شده است. این مجموعه از بهترین کتاب‌های شعر و سروده‌ی ناصر کشاورز می‌باشد و به داستان‌های مختلفِ رفتاریِ میمون کوچولوی شیرین و بامزه‌ای به نام ” می‌می‌نی ” می‌ پردازد. در هر جلد از این مجموعه می‌می‌نی خود را دچار دردسری می‌کند و یا ناخودآگاه برایش حادثه‌ای پیش می آید که به کمک مامان از آن مشکل درس می‌گیرد و تجربه‌اش بیشتر می‌شود. این مجموعه سعی کرده است با شعرهای آهنگین و تصاویر جذاب، نکات رفتاری مثبت را به کودک آموزش دهد. در سال‌های دبستان زمانی که کودکان خواندن و نوشتن را می‌آموزند، خواندن کتاب‌های داستان می‌تواند بیشتر به تقویت این مهارت‌ها کمک کند. البته این همه داستان نیست و کتاب های کودکان می‌توانند نقش بسزایی در پرورش خلاقیت‌ها و همچنین رشد شخصیتی آن‌ها نیز داشته باشند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار