خانه هوشمند و هوشمندسازی ساختمان، ویلا ، هتل ،خانه ، BMS با ایده پردازان-خانه هوشمند آکو

سیستم روشنایی هوشمند، ساده ترین سیستمی است که در هر خانه هوشمند دیده می شود. هوشمند کردن ساختمان در بخش روشنایی در اکثر ساختمان ها فراگیر شده است. برای کار در زمینه هوشمند سازی ساختمان نیازمند این است که شما در کنار رشته برق از رشته مکانیک هم اطلاعات داشته باشید.

در این روش برای برقراری ارتباط بین تجهیزات مختلف از پروتکل‌های اتوماسیون باسیم استفاده می‌شود. هرچند که اغلب اوقات سیم‌کشی‌ها باعث افزایش سرعت و امنیت می‌شوند، اما در مورد پروتکل‌های اتوماسیون ساختمان موضوع متفاوت است. به طوری که پروتکل‌های باسیم مانند X10 و UPB، به دلیل برقراری ارتباط از طریق سیم‌کشی‌ها سرعت معمولی و رمزنگاری ضعیفی را تجربه می‌کنند. نصب این پروتکل‌ها ممکن است کمی سخت باشد و در ادامه مشکل همگام‌سازی لوازم هوشمند نیز وجود خواهد داشت. اما از سوی دیگر، قیمت پایین‌تر و موجود بودن آن‌ها باعث شده که همچنان مورد استفاده قرار بگیرند. دیگر نگران آبیاری باغچه خود نباشید در سیستم خانه هوشمند باغچه شما قابل برنامه ریزی هست طوری که این سیستم به نوع گیاهان شما حساس باشد و آداب نگهداری هر گیاهی را به صورت جداگانه رعایت کند .

به یاد داشته باشید که گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات در کنار ضمانت تأمین محصولات در هنگام خرابی ازجمله نکات بااهمیت در تأمین این نوع از سیستم ها در خانه بوده که باید به آن توجه کافی هوشمندسازی ساختمان شود. در پایان نیز امیدواریم که این نوشتار از پرشین سازه بزرگ ترین بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور مفید واقع شده باشد. به طورکلی می توان مطرح کرد که هوشمند سازی ساختمان معمولاً با یک کامپیوتر شروع می شود که در اغلب موارد این بخش مستقل بوده و فقط از طریق آن برنامه ریزی و کنترل سیستم ها صورت می گیرد. این بخش شامل واحد پردازنده، کنترل های اصلی سیستم، کنداکتورها و رله هایی می باشد که با کلیه اجزاء در ارتباط است.

  • نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که هوشمندسازی یک هزینه ثابت ندارد و برای هر ساختمان منحصر به فرد است.
  • همان طور که از نام این روش پیداست، سیم و کابل کشی ها، راه ارتباطی سیستم های هوشمند می باشند.
  • امر هوشمند سازی ساختمان تهران هم رو به افزایش است‌ و در بیشتر ساختمان های نوساز اجرا می شود.
  • وقتی قبل از حرکت به سمت ویلا، سیستم سرمایش-گرمایش را روشن می کنیم، در زمان حضور در ویلا، از همان لحظه اول در یک دمای مطبوع، استراحت ما شروع می شود.
  • برای این که کاملاً مشخص شود که منظور ما از ساختمان هوشمند چیست، این موضوع را با یک مثال بررسی می‌کنیم.
علاوه بر این، این نوع درگاه ها برای عملیات کنترل از راه دور تمام اجزای داخلی سیستم های تهویه مطبوع از طریق اینترنت و با بهره گیری از یک رابط کاربری ساده مناسب‌اند. با توجه به دمای محیط خارج از حجم کنترل و عادات ساکنان، نوع نیازهای گرمایش و سرمایش ساختمان ها به صورت مداوم در حال تغییر است. با توجه به گران تر شدن روزانه انرژی و حامل های آن افراد و ساختمان های تلاش می کنند که هزینه ها و مصارف خود را کم کنند.

سنسورها دو قطعه هستند – یکی در درب یا پنجره ثابت است و دیگری در قاب ثابت است. این دو قسمت از میدان های مغناطیسی برای تشخیص زمان متصل شدن آنها (به معنای بسته بودن درب یا پنجره) و زمان جدا شدن از هم (با باز شدن درب یا پنجره) استفاده می کنند. گفتنی است ناسازگاری بین دستگاه ها با توجه به منطقه ای که خریداری شده است.

خانه هوشمند و هوشمندسازی ساختمان، ویلا ، هتل ،خانه ، BMS با ایده پردازان-خانه هوشمند آکو

و در نهایت سیستم هوشمند دمای آب ایده ال شما را تنظیم کرده و هنگام ورود شما کلیه امور انجام شده و مجموعه قابل استفاده می باشد. این سنسورها طوری طراحی شده اند که به محض ورود افراد به اتاق، روشنایی برقرار شود و پس از خروج آن ها و گذشت زمانی بدون وجود حرکت خاموش شوند. سنسورهای تشخیص حضور، مناسب اتاق های تفریحی، حمام ها، اتاق های کنفرانس و … هستند. برای کاهش هزینه های نورپردازی، ممکن است بخواهید از سنسورهای حرکتی در فضای باز، بخصوص جلوی ورودی ها استفاده کنید.

اولین دفتر رسمی خانه هوشمند Control4 در خاورمیانه

از جمله فواید هوشمند سازی ساختمان می توان به بهینه سازی مصرف انرژی اشاره کرد. با هوشمندسازی ساختمان ، هدر رفت انرژی به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. سیستم کنترل مرکزی به عنوان یکی از مهمترین سیستم های هوشمند سازی ساختمان مطرح است که هسته مرکزی آن نامیده می شود و کنترل و برنامه ریزی بخش های مختلف به واسطه آن صورت می پذیرد.

ایجاد شبکه بی سیم از مزایای زیادی برخوردار است در صورت نیاز به گسترش ، تنها وظیفه این است که فضای بیشتری برای گره ها ایجاد شود. این امر استفاده از فناوری بی سیم برای هوشمند سازی خانه را یک سرمایه گذاری یک بار می کند. اینترنت اشیاء فناوری است که همه چیز و اینترنت را در فضاهای هوشمند با پیاده سازی هوش با دستگاه های سنجش متصل می کند.

آموزش هوشمندسازی ساختمان

علاوه بر سیستم صوتی و تصویری، سیستم هایی مانند روشنایی، امنیتی، اطفاء حریق، گرمایشی و سرمایشی نیز هوشمند سازی می شوند. در هوشمندسازی ساختمان BMS شما می‌ توانید قوانینی را تعریف کرده و استاندارد های لازم را تعریف کنید. در کل گفتنی است که این استانداردها مدام زیادتر می‌ شوند و طراحی BMS وارد پیچیدگی‌ های بیشتری می‌ شوند. این پیچیدگی‌ ها صرفا برای توسعه دهندگان و شرکت‌ های معتبر ارائه دهنده این خدمات است و مشتریان در کمال آسایش از آن استفاده خواهند کرد.

تمامی علاقه مندان در این حوزه می توانند با رجوع به سرفصل ها و کسب اطلاعات مربوط به دوره اقدام به ثبت نام نمایند. این مجتمع تمام تلاش خود را بر این اصل نهاده که آموزش به صورت کامل و بدون نقص برگزار گردد تا کارآموزان با اعتماد به نفس بالا وارد بازار کار گردند. هوشمند سازی منازل مسکونی و سایر ساختمان ها یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین اقداماتی است که در صنعت ساختمان سازی انجام شده است. در این ساختمان ها کلیه سیستم ها و وسایل و تجهیزات برقی به صورت هوشمند در می آیند. سیستم صوتی و تصویری هوشمند یکی از سیستم هایی است که در بسیاری از خانه های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار