خرید فروش ملک در شمال

یکی از نکات خیلی بااهمیت در نصب و ساخت دریچه بازدید ، اندازه گیری صحیح حفره ی محل نصب دریچه بازدید می باشد . مهمترین نکات در مورد ساخت دریچه بازدید کیفیت رنگ و ضخامت ام دی اف و همچنین استفاده از لولا و یراق آلات با کیفیت می باشد . این دریچه بازدید از زیباترین و پر فروش ترین نمونه های دریچه بازدید فن کویل میباشد که در دو نوع تک گل و دو گل تولید میگردد .در حقیقت عمل مکش هوا از طریق شیارهای پله ای انجام می شود واگر لازم به مکش بیشتری باشد از شیار مله ای دو قلو استفاده می شود .این پله ها یا گل ها هم در حاشیه و هم در قسمت داخلی درب دریچه بازدید فن کویل طراحی و اجرا میگردد.

به همین دلیل در شمال و جنوب سرزمین بخاطر شرجی بودن و رطوبت بالا استفاده از دریچه بازدید پلاستیکی با استقبال زیادی مواجه شده هست . اگر در محیطی دریچه دمش هوا نقشه خطی اسلوت اجرا شده باشد ،هنگام استفاده از دریچه بازدید فن کویل برای هماهنگی زیادتر از دریچه بازدید فن کویل خطی با نقشه اسلوت استفاده می شود . پهنا یا عرض فریم دریچه هوا ی اسلوت ۳/۳سانتیمتر است . با توجه به این که پوسته دریچه بازدید به چهره گونیا و نود درجه طراحی می گردد ، در چهره قناسی یا عدم گونیا بودن ، نصاب دچار ایراد خواهد شد و حتی از نصب دریچه بازدید ناتوان می گردد . دریچه بازدید فن کویل پرّهZرا میتوان به چهره پیچ از رو و پیچ مخفی در محل مورد نظر تعبیه کرد . دریچه بازدید فن کویل ساده به وسیله رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشش داده میشود .همچنین به وسیله پیچ مخفی و یا پیچ از روی نما در محل مورد نظر نصب میشود .

در نتیجه هر فن 21500 متر مکعب هوا را در یک ساعت بیرون می کشد. فن کویل به سمت شیارهای موازی به طول های ۹ و ۱۸ سانتی متر در نوع پرس و مواد ایجاد می شود و به همین دلیل این نوع فن کویل رفتن به شیر به شیر بازرسی فن کویل شیاردار معروف است . دریچهها انواع مختلفی داشته و با مواد اولیه متفاوتی تولید میشوند. ماهیت دریچه بازدید پلاستیکی از مواد پلیمریABSمیباشد که گروه صنعتی تهویه مارکت با به شغل گیری مواد فوق با چگالی بالا ، افتخار تولید این محصول را با کیفیت و استاندارد بالا دارد . با از کار افتادن این سنسور مشکلاتی از قبیل خاموش شدن موتور در بعضی اوقات و بد کاردن موتور در سرعت های بالا میباشد. مواردی از قبیل رطوبت و نم منجر می شود در بعضی مکانها توانایی استفاده از دریچه بازدید از جنس آلومینیوم یا چوب وجود نداشته باشد . به همین دلیل در شمال و جنوب کشور بخاطر شرجی بودن و رطوبت بالا استفاده از دریچه بازدید پلاستیکی با استقبال زیادی مواجه شده است .

دریچه چهارگوش نیز قابل نصب بر روی انواع کانال های چهارگوش می باشند؛ مانند کانال های فلزی سنتی مانند کانال های قذدمی کولر آبی. اگر بنا باشد دریچه بازدید با میچ از رو نصب گردد ، باید قبل از رنگ کاری جای پیچ ها تعبیه شوند ، لازم به ذکر هست که میتوان دریچه بازدید رابا پیچ مخفی نیز تعبیه کرد . پس از انجام مرحله ها بالا شروع به ساخت درب دریچه بازدید فن کویل می کنیم. بعد از انجام مرحله ها بالا نوبت به عملیات رنگ آمیزی می رسد . این دریچه بازدید از زیباترین و پر فروش ترین نمونه های دریچه بازدید فن کویل میباشد که در دو نوع تک گل و دو گل تولید میگردد .در حقیقت عمل مکش هوا از طریق شیارهای پله ای انجام میشود واگر نیاز به مکش بیشتری باشد از شیار مله ای دو قلو استفاده میشود .این پله ها یا گل ها هم در حاشیه و هم در قسمت داخلی درب دریچه بازدید فن کویل طراحی و اجرا میگردد. دریچههای هوا طبق مولفههای خاصی مانند: سایز، شکل ظاهری، محل استفاده و از همه مهمترین جنس بدنه دارای انواع گوناگونی هستند.

دریچه بازدید فن کویل اسان به وسیله رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشش اطلاعات می شود .همچنین به وسیله پیچ مخفی و یا پیچ از روی نما در محل مورد نظر نصب می شود . این دریچه هوا لا رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشش داده میشود . بعد از مرحله مونتاژ به جهت چربی زدایی و از بین بردن براده های ریز چسبیده به محصول تولیدی، دریچه ها آبکاری شده و داخل کوره قرار داده میشود تا چربی های احتمالی خشک شوند. با این راه احتیاج به تخریب راه لوله ها و دیگر تاسیسات نیست . از آنجا که درب دریچه بازدید تاسیسات ساده می باشد ، نیازی به تعبیه شار و منفذ روی درب دریچه بازدید تاسیسات وجود ندارد . دریچه بازدید در واقع دری هست که برای بازبینی تاسیساتی چون فن کویل های سقفی شیرآلات و فیوزهای برق، فلکه های آب به شغل میرود . نکته دیگر این هست که راستا و افق لبه ی فریم یا قاب حفره ی دریچه بازدید از افق دیوار یا سقف بیرون نزده باشد ، چون در این چهره دریچه بازدید پس از نصب به چهره زایده و خیلی بد قواره دیده خواهد شد .

دریچه بازدید آلومینیومی با پوشش رنگ کوره ای و در هر ابعادی طبق سفارش کارفرما ایجاد و به خریدار ارایه میگردد . این دریچه بازدید توانایی ساخت با آلومینیوم ، ام دی اف و پلاستیک را دارد و میتوان آن را در هر مدل و ابعادی ساخت . دریچه بازدید تاسیسات درمدل آلومینیوم با رنگ کوره ای و قفل زیمنسی و به چهره پلاستیکی ایجاد می شود . در این چهره دریچه بازدید احتیاج به منفذ عبور هوا ندارد .در این مدل از دریچه بازدید قطعا باید درب دریچه زیر فن کویل واقعا مسدود باشد . دریچه بازدید استیل به دو راه پیچ مخفی و پیچ از روی نما در محل مورد نظر نصب میگردد . از دریچه بازدید استیل در فضاهایی با کاربری ویژه مثل اتاق های پاکیزه یا فضاهایی که داخل آن ها رطوبت بالایی وجود دارد مثل استخرها و محیط هایی که در آن آلاینده های اسیدی و خورنده وجود دارد ، استفاده می شود . از این نوع دریچه بیشتر در فضاهای بزرگ و مکان های وسیع مانند هتل ها، سالن های ورزشی، تالارها و سالن های همایش استفاده می شود. این نوع در نیز همانند دریچه مشبک قابلیت نصب بر روی دیوار و زیر سقف را دارا میباشد و از آن بیشتر برای هوای رفت سیستمهای فن کوئل و کولر گازی استفاده میشود.

برای دسترسی و بازدید از لوله ها ، سیفون ها ، زانوها و اتصالات آب و فاضلاب و برطرف انسداد آن ها ، از دریچه بازدید تاسیسات آب و فاضلاب استفاده می شود . میتوان برای هماهنگی بیشتر با محیط از رنگ مناسب با محیط استفاده کرد. بطور سنتی از دههها قبل دریچه کولر به صورت دمپر ورقی که به صورت حجمی باز و بسته میگردد ساخته می شد.این نوع دریچه کولر از دو بخش نما و دمپر تشکیل شده است که نمای بیرونیِ این دریچه کولر (طرح قدبم)با نمای بیرونیِ دریچه کولر طرح جدید تفاوتی نداشته و تفاوت دقیقا به نوع،جنس و ساختار دمپرِ این دریچه کولر برمیشود.در دریچه کولر طرح قدیم از ورق آهنی روغنی یا گالوانیزه استفاده میگردد و توسط یک دسته دمپر گِرد از روی فریم دریچه کولر باز و بسته میگردد.اما در دریچه کولر طرح جدید نوع دمپر از تیغههای کم عرض تر که اصطلاحا قاشقی نامیده میگردد تشکیل شده که امکان نفوذ باد کولر از این تیغهها نسبت به دمپرِ دریچه کولر طرح قدیم بیشتر است.ضمنا نوع ایستایی یا خوابِ تیغههای دمپرِ دریچه کولر طرح قدیم با دمپر طرح جدید درست برعکس است.تیغههای دمپر طرح جدید افقی و تیغههای دمپر دریچه کولر طرح قدیم عمودی است.با توجه مشخصات دریچه کولر طرح قدیم به تفصیل به شرح ویژگیها و انواع مختلف دریچه کولر طرح قدیم خواهیم پرداخت.

دریچه هوا آلومینیومی خطی طرح اسلوت نیز از تیغه های Tشکل تشکیل شده که از تیغه های دریچه هوا خطی کله قندی بزرگتر است در نتیجه فاصله بین تیغه ها هم بیشتر میشوند و امکان خروج هوا نیز بالطبع بیشتر میشود . علت استفاده از لولای ورقی ، جلوگیری از ایجاد فاصله ی بیشمار بین درب و فریم می باشد . دریچه بازدید فن کویل خطی ۳۰ درجه زمانی استفاده می شود که دستگاه لازم به مکش هوا از زیر فن کویل را دارد .ساختار این دریچه بازدید به این گونه هست که یک دریچه خطی ۳۰ درجه روی درب دریچه بازدید فن کویل نصب می شود . لازم به ذکر هست این دریچه بصورت سفارشی و متناسب با فضای محیط قابل رنگ آمیزی می باشد. در همه نمونه های سیستم تهویه مطبوع و یا کانال کشی هوا مربوط به داکت اسپلیت ها در داخل ساختمان ها نیز با نصب دریچه سقفی و یا دیواری عمل انتقال هوا به فضای داخلی، انجام می گیرد. به همین دلیل باید در محل نصب شیر آلات و سه راهی ها و یا سیفونهای فاضلاب که از راه دیوارها عبور کرده به تعداد کافی دریچه بازدید تاسیسات آب و فاضلاب به شغل گرفته شود .

مهمترین مسئله که در کیفیت دریچه کولر مهم است این است که دریچه از لحاظ شکل ظاهری، نوع هوا بند بودن و کارایی دمپر، کاملاً مهندسی شده و با طراحی روز باشد تا در هنگام استفاده کاربر هیچ گونه مشکلی از این دریچه بازدید لحاظ نداشته باشد. دریچه کولر آلومینیومی از لوازم پر مصرف و با کارایی زیاد در ایران خواهد بود. درب آن نیز از ورق آلومینیوم بصورت شیاردار در ضخامت های مختلف ساخته می شود که با لولا به فریم متصل می شود. ماهیت دریچه بازدید فن کویل ترکیبی از ورق آلومینیوم هست و سطح بدنه آن با رنگ کوره ای الکتروستاتیک پوشانده می شود . جنس دربها از ورق آلومینیومی و عموما با ضخامت یک میلی متر خواهد بود.

از این حیث دریچه بازدید فن کویل دارای انواع مختلفی هست که به توضیح آن میپردازیم . از مزایای دیگر این دریچه بازدید وزن سبک این محصول میباشد .یکی دیگر از محاسن دریچه بازدید پلاستیکی قیمت مناسب و مقرون به صرفه ی آن هست . یکی از مزایای دریچه بازدید فن کویل پی وی سی ضد آب بودن این محصول هست . در واقع دستگاه فن کویل نوعی سیرکولاتور (متعادل کننده هوا ) میباشد که هم دارای فن دمنده و هم دستگاه مکنده هست . به همین خاطر دارای تنوع تعداد زیادی میباشد . دریچه بازدید فن کویل ترکیبی به دو راه پیچ از روی نما و پیچ مخفی در محل مورد نظر نصب میگردد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار