دلار آمریکا ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد | stockmarketna

این در حالی است که بانک جهانی در گزارش دو هفته پیش خود عملکرد شاخص‌های عمده اقتصادی افغانستان می‌گوید نرخ تورم در افغانستان به روند «نزولی» خود ادامه می‌دهد. تورم سالانه در نوامبر ۲۰۲۲ در اوج خود در ماه جولای/ژوئن، ۱۸.۳ درصد اعلام شده بود که در ماه نوامبر ۲۰۲۲ به ۹.۱ درصد کاهش یافته است. قیمت طلا برای امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۸۲ هزار و ۲۶۶ تومان رسید.

  • متوسط ماهانه قیمت فروش دلار آمریکا در بازار آزاد تهران طی آذر ماه با ثبت رکوردی تاریخی به ۳۷ هزار تومان رسید که در مقایسه با ماه مشابه سه سال پیش ۱۸۷.۸ درصد بالاتر است و به عبارت دیگر نزدیک به ۳ برابر شده است.
  • وقتی سیدمحمد خاتمی دولت را با ارز ۱۷۵ تومانی تحویل می‌گرفت، بازار آزاد رقم ۴۷۸ تومان را به عنوان قیمت می‌شناخت.
  • آخرین قیمت معاملاتی یورو در صرافی ملی ۴۶ هزار و ۵۱۳ تومان برای خرید و ۴۶ هزار و ۹۷۸ تومان برای فروش اعلام شد.
  • یک زن چینی پس از ۲۵ سال زندگی با هویت جعلی و چهره‌ای متفاوت که با جراحی پلاستیک برای خود جور کرده بود، به اتهام دزدی نیم میلیون دلار از یک بانک توسط پلیس بازداشت شد.
  • قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز هجدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ به ۲۴ میلیون ۱۰۰ هزار تومان شد.

همچنین وضوح بالای اسکناس نیز راه دیگری است به این صورت که هیچ پرینتری کیفیت چاپ اصلی را ندارد. تکراری نبودن شماره سریال ها و براق بودن یکی از اعداد اسکناس مجله خبری بورس نیز راه های دیگر تشخیص تقلبی از اصل است. به همین ترتیب ارائه شده دلار به ترتیب بیشترین تا کمترین نرخ گذاری از تهران، مشهد، سلیمانیه، هرات رسید.

نمایشگاه ملی کانادا در تورنتو بازگشایی میشود

قیمت دلار نیما، اشاره به نرخ مبادله دلار در این سامانه دارد. همزمانی افزایش ۳۳ دلاری بهای جهانی هر اونس طلا (۱۸۱۵ دلار) با ادامه صعود نرخ ارز در بازار تهران در جریان مبادلات سه‌شنبه، موجب شد تا قیمت قطعه تمام سکه طلا موسوم به طرح امامی تا سطح بی‌سابقه ۱۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد. شورای پول و اعتبار در جلسه 11 بهمن ماه سال 1401، مصوبه پیشین خود در خصوص بازار متشکل معاملات ارزی را اصلاح و آن بازار را در سطح توسعه‌یافته‌ای به عنوان « مرکز مبادله ارز و طلای ایران» ارتقاء داد.

اقتصادآخرین قیمت طلا، سکه و دلار تا پیش از امروز ۱۷ بهمن‌ماه

دلار توسط کنگره برای انتشار در انواع سکه‌ها و اسکناس‌های مختلف پذیرفته شد. در پایان امروز قیمت دلار روند صعودی داشت و به ۴۳,۱۹۳ (چهل و سه هزار و یکصد و نود و سه ) تومان رسید که افزایش ۰.۰۸ درصدی داشته است. در پایان امروز قیمت دلار روند نزولی داشت و به ۴۳,۱۳۰ (چهل و سه هزار و یکصد و سی ) تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، کاهش ۰.۱۳ درصدی داشته است. امروز قیمت دلار در بازار متشکل سیر کاهشی را در پیش گرفت و به ۴۳,۰۲۲ (چهل و سه هزار و بیست و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۷ درصدی داشته است.

نرخ ارز ثابت از طرف دولت‌ها با هدف ثابت ماندن ارزش پول ملی کشور در محدوده مورد نظر دولت‌ها تعیین می‌شود. از آن جا که بانک‌های مرکزی وظیفه حفظ ارزش پول ملی را به عهده دارند، نرخ رسمی ارز کشور را با قیمت طلا در یک مسیر قرار می دهد. مثلا در کشور ایران نرخ ارز ثابت که دولت در برابر دلار امریکا در نظر گرفت ریال است. سامانه نیما یا “سامانه نظام معاملات یکپارچه ارزی”، سامانه ای است که از ابتدای سال 1397 و پیرو سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی آغاز به فعالیت نمود. این سامانه محلی است که در آن صادرکنندگان و واردکنندگان ارز حاصل از صادرات و واردات خود را عرضه و داد و ستد می کنند.

http://aryalaptop.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار