دوره تکنسین داروخانه نسخه خوانی

علاقمندان به دوره های فنی و حرفه ای می توانند در دو دسته آموزش های فنی مراکز دولتی و مراکز دوره نسخه خوانی داروخانه آزاد شرکت نمایند. لذا، متقاضیانی که قصد ثبت نام در دوره های فنی و حرفه ای را دارند باید در ابتدا نام دوره و مرکزی را که قصد تحصیل در آن دارند، انتخاب نموده و سپس جهت ثبت نام وارد پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور شوند. هزینه یادگیری مهارت های نسخه خوانی نسبت به دیگر آموزشگاه مناسب تر می باشد. از دیگر وظایف تکنسین داروخانه، دریافت هزینه از بیماران یا مرجعه کنندگان می باشد. مشاوره به بیماران در رابطه با مسائل عمومی مانند وسایل ارایشی بهداشتی، داروهای گیاهی و … شامل مسئولیت های تکنسین داروخانه می باشد. نسخه خوان ها فقط در دارو خانه حضور ندارند آن ها یا حضور در سایر مراکز بهداشتی و خانه های سالمندان می توانند به ارائه خدمت بپردازند.این افراد همچنین در داروخانه برخی وظایف دیگر نیز دارند و باید با آن ها آشنا بوده و به خوبی از پش آن ها برآیند.

  • یکی از سایت های پرکاربرد در سطح کشور عزیزمان ایران سایت سنجش و آموزش…
  • لیست دوره آموزش تکنسین داروخانه در مراکز کوتاه معتبری نظیر جهاد دانشگاهی و سایر ارگان های معتبر قابل انجام است که از طریق وب سایت یودکسی می توانید در 2 گروه مقدماتی و پیشرفته برگزار می شود می توانید ثبت نام نمایید.
  • از آنجایی که تکنسین دائماً با شمارش قرص‌ها و ترکیب‌های متفاوت داروها سر و کار دارد، باید درک مناسبی از مفاهیم ابتدایی ریاضی داشته باشد.

این دوره در مراکز معتبر و بیشتر در مراکز کوتاه مدت جهاد دانشگاهی کشور برگزار می شود و همچنین پیش نیاز شرکت در دوره داشتن مدرک دیپلم می باشد. حرفه و تخصص و تجربه افراد در این دوره به شکل تجربی و عملی قابل ارتقا است و با کار در داروخانه ها پس از گذراندن دوره افزایش پیدا می کند. دوره آموزش تکنسین داروخانه ، نسخه خوان یا نسخه پیچ مخصوص افرادی است که به دکتر دارو ساز جهت تهیه داروهایی که بیمار درخواست دارد ، کمک می کند. همچنین رشته نسخه خوانی و نسخه پیچی تحت عنوان تکنسین داروخانه یا دستیاری داروخانه وجود فقط توسط مراکز جهاد دانشگاهی قابل ارائه است.

دکتری دانشگاه آزاد بدون آزمون ۱۴۰۲

سلام.ببخشید دوستان .برای ثبت نام دوره های اموزشی تکنسین داروخانه جهاددانشگاهی با مدرک زیر دیپلم هم میشه وارد شد؟ممنون وسپاسگزارم از زحمات ارزنده شما.. دوره های جهاد دانشگاهی از معتبرترین دوره های تکنسین داروخانه در کشور هستند. تکنسین داروخانه میزان مشخصی ندارد و هر کارفرما به دلخواه خود ماهیانه مبلغی را به تکنسین داروخانه پرداخت می کند! حتی ممکن است بعضی از افراد با حقوق بسیار پایین و کمتر از میزان معین شده در قانون کار، به عنوان نسخه خوان داروخانه مشغول به کار شوند.

یک تکنسین داروخانه باید بتواند به دکتر داروساز در تولید دارو ها کمک رسانی کند. یک توصیه کتبی دارویی است توسط پزشک ، دندان پزشک و ماما داده شده است . ثبت تاریخ ویزیت و نوع بیماری فرد نیز از ملزوماتی است که قانون گذار آن ها را در نظر گرفته است .

ویدیو آموزش نسخه خوانی

دوره تکنسین داروخانه نسخه خوانی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار