شیلنگ ویبراتور کره ای

نکتۀ دیگر اینکه، در هر طبقه که راه پله اجرا میشود، باید میلگردهای انتظار در دو ردیف و دو شبکه موازی هم، تعبیه شود. با اجرای میلگردهای راه پله، در سقف بعدی، میلگردهای آن، به میلگردهای انتظار تعبیه شده (موجود)، بافته میشوند. درواقع، برای انجام هر کار ساختمانی به یک یا چندین ابزار مختلف نیاز میشود؛ در ادامه این مقاله به معرفی تجهیزات ساختمانی و کاربرد هرکدام میپردازیم پس با ما همراه باشید. و به طور کلی هر سازه بتنی جهت ساخت، بایستی با توجه به طرح و نقشه قطعه ، از قالب بتنی استفاده گردد. پله های داربستی با توجه به ارتفاع مکانی که قصد انجام کار در آن وجود دارد، به ۴،۶ و ۸ پایه تقسیم بندی می شوند. آرماتوربندی رمپ و پاگرد راه پله ، همزمان با اجرای سقف انجام می شود . داربست انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی و ارائه نکاتی در زمینه آشنایی با آن ها می پردازیم.

یکی از نمونه های دیگر قالب بتن هستند که قبل ازنوع فلزی مورد استفاده قرار می گرفتند، و امروزه پس از قالب فلزی بیشترین کاربرد را دارند. به قالب هایی که مواد بتن را در آن می ریزند و به منظور استحکام اسکلت ساختمان کاربرد دارد که به شکل های مختلف در صنعت ساختمان سازی از آن استفاده می کنند. بعضی از کارفرمایان به این مطلب علاقه دارند که لوازم و متریال داربست مثلثی خود را به صورت دست دوم خریداری نمایند ولی بایه به این نکته نیز توجه داشته باشند که حتما داربست خود را از شرکت هایی خریداری کنند که قابل اطمینان باشند و لوازم فرسوده و بلا استفاده را به شما تحویل ندهند. و در انتها تصاویر و توضیحاتی از تخریب های گسترده پله های بتنی در زلزله که ناشی از عدم توجه به اصول طراحی و اجرای صحیح پله های بتنی می باشد ، ارائه می گردد . به عنوان مثال اسکلت و قالب بندی بتنی برای مدت طولانیتری نسبت به قالب بندی چوبی ماندگاری خواهد داشت.

کاربرد دارد. مزایای استفاده از بتن فلزی می توان به مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش سوزی و سرعت بالا در اجرای ساختمان سازی اشاره کرد و از معایب این مدل بتن به هزینه بر بودن و اینکه عایق حرارت نیستند می توان اشاره کرد. سیستم تونل فرم را می توان از شاهکار های مهندسی ساختمان دانست زیرا با استفاده از این سبک قالب بندی علاوه بر صرفه جویی در هزینه و زمان به دلیل یکپارچه بودن اجزا ساختمان (دیوار ها و سقف ها) ساختمان را بسیار مستحکم تر در برابر زلزله و آتش سوزی می سازد. مزایای بتن چوبی می توان به مقاوم بودن، سبک بودن، اتصال راحت، عایق بودن در برابر حرارت، کم هزینه بودن و قابلیت استفاده بیش از چند بار اشاره کرد و از معایب آن می توان گفت تکرار پذیری کمتری نسبت به مدلهای دیگر بتن دارد. از مزایای استفاده از داربست های مثلثی می توان به سهولت باز و بسته شدن و سرعت در اجرای آن، امکان باربری بسیار بالا به دلیل دارا بودن اجزای مورب ثابت و عدم نیاز به فرد ماهر در داربست بندی اشاره کرد.

مجموعه ی آبا ارائه ی قالب های وافل دست دوم را جزء خدمات برگزیده خود در نظر گرفته است و به خریداران پیشنهاد میکند که با خرید این قالب ها بار مالی هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهند. یک سازه اصولی علاوه بر زیبایی و استحکام بالا هزینه نهایی پروژه را کاهش می دهد. در این سیستم ضخامت دال های سقف حدود ۱۵ سانتی می باشد که نسبت به سقف های تیرچه بلوک، کمتر بوده و موجب کاهش مصرف مصالح و هزینه ها می شود در روش قالب تونلی، در صورت استفاده از قالب تمام ست ، در هر بار قالب بندی بتن ریزی یک طبقه انجام می شود و این روش نسبت به عملیات قالب بندی سنتی بتنی معمول ،که زمان زیادی به طول می انجامد، از بازدهی بالایی برخوردار است. به همین دلیل در اجرای سازههای بتنی سعی میشود حتیالامکان این درزها، در محل نقاط با تنش کمتر، واقع شود. شرکت آبا توانسته با کسب رضایتمندی مشتریان خود و ارائه ی محصولات با کیفیت و تعهد کاری رسالت خود را ثابت کند.

برای مهار آرماتورهای تیر نیم طبقه در دو ستون کناری، هنگام قالب بندی ستون ها در یک تراز مشخصی بازشو تعبیه شده تا آرماتورهای تیر نیم طبقه در آرماتورهای اصلی ستون مهار شوند. هر یک از انواع قالبها تحت شرایط مشخصی اجرا خواهند شد. این قالبها مانع از خروج آب سیمان از بتن شده و از طرف دیگر از ورود مواد خورنده به بتن جلوگیری میکند. نام دیگر داربست مثلثی اسکافولد است که از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار می باشد و اطمینان کارگر و کارفرما را به هرشکلی جلب می نماید. از مزایای استفاده از این داربست می توان به راحتی در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار، نیاز به مهاربندی در ارتفاع های زیاد، عدم نیاز به کارگر ماهر، سهولت در جابجایی و انتقال آن اشاره کرد. استفاده می شود. اینکه در این نوع قالب، بتن به بدنه قالب نمی چسبد از دیگر مزایای آن است و در هنگامی که بتن های دیگری با آن برخورد کنند دچار آسیب نمی شود و کمتر دچار خوردگی خواهد شد. جنس قالب از فایبرگلاس به دلیل اینکه نیاز به قالب های فولادی می باشد بسیار پر هزینه خواهد بود.

داربست مثلثی یکی از مناسب ترین داربست هایی می باشد که بازده کاری را برای کارکنان بسیار بالا می برد و بازدهی کار را افزایش می دهد. داربست مثلثی یکی از پربازده ترین داربست های موجود از نظر کاری می باشد. مقاومت خوب: مواد به کار رفته در این جک باعث شد که از نظر کیفیت در درجه خوبی قرار بگیرد و به همین خاطر افراد به سمت استفاده از آن ترغیب شدند. شرایط کار با قالب های پلاستیکی بسیار راحت تر و حتی نصب و راه اندازی آنها نیز ساده تر می باشد و همچنین به راحتی می توان آنها را جابجا کرد. اگر در بند های قبلی دیده باشید جکهای سقفی را از لحاظ وزن و همچنین از لحاظ طراحی و اندازه در گروه های مختلفی قرار دادیم که هر کدام از این دسته بندی ها می تواند کاربرد آنها را تحت تاثیر قرار دهد. سرعت نصب سازه فولادی در هر نوع آب و هوایی بالاتر از سازه بتنی می باشد ولی به لحاظ هزینه اولیه بایستی رقم بالایی را بصورت یکجا صرف نمود ولی سازه بتنی بصورت طبقه به طبقه قابل اجرا می باشد و هزینه به تدریج و مطابق پیشرفت پروژه صرف می گردد.

در برخی مواقع به جای واژه داربست از واژه اسکافولد نیز استفاده می شود. آن چه که در تشکیل داربست فلزی مورد استفاده قرار می گیرد، لوله های فولادی با قطر ۳/۴۸ میلیمتری می باشد که اصطلاحا به آن ها لوله های ۵ سانتی متری گفته می شود. قالبهای تسمهای معمولا از ورق سیاه ۳ میلیمتر ساخته شده و با توجه به میزان بارهای وارد بر آن، توسط تسمههایی از ورق با ضخامت ۳ تا ۴ میلیمتر تقویت میشود. مزایا و معایب هر دو روش با توجه به نحوه اجرای سازه، محل اجرا، سرعت در اجرا، نوع مصالح موجود در محل، هزینه تمام شده، روش هزینه کرد و دیگر پارامتر ها مشخص می شود. بار ناشی از رمپ و پاگرد هر کدام از راهپلههای بتنی از طریق تیرها و سقف طبقات به ستون ها و از طریق ستون ها به پی منتقل می شود. یکی از مهمترین کار در ساخت و ساز قرار دادن قالب های بتنی می باشد.

اشکالاتی مانند : سرگیر یا شانه گیر بودن تیرهای پله ، اشتباه در پر کردن فضای خالی بین رمپ پله و دیوار ، اشکالات در قالب بندی و آرماتوربندی ضعیف پله ، عدم رعایت کاور میلگرد ها و … تامین انتظارات در خصوص صدابندی هوابرد دیوارهای خارجی، و دیوارهای بین دو واحد مسکونی، در صورتی که دیوار دوجداره باشد، و یا ضخامت دیوار مساوی یا بیش از ۱۵ سانتیمتر باشد، به آسانی و بدون در نظر گرفتن تمهیدات اضافی صورت می گیرد. در انواع قالب بتن دیگر مثل قالب بتنی آجری که بیشتر مناسب در ساخت و ساز های معمولی بکار می رود و با توجه به نیاز ضخامت آن را بین ده تا بیست سانتی متر می گیرند و از مزایای استفاده از قالب بتن آجری این است که نیاز به گودبرداری ندارد، سرعت بالا در اجرا، مناسب بودن قیمت و به دلیل چسبندگی آجر ظرفیت باتری بالا خواهد رفت و از معایب استفاده از بتن آجری می توان به یک بار مصرف بودن و اینکه پس از چیدمان قابل تغییر نمی باشد اشاره کرد. از جمله مواردی در در جهت حفظ نکات ایمنی باید به آن توجه داشته باشید، استفاده از افراد ماهر در اجرا و مونتاژ داربست می باشد.

داربست معلق نحوه اجرا و برپایی این گونه داربست ها به گونه ای است که به دیوار ساختمان تکیه داده داربست مثلثی می شوند. شرح نحوه مدیریت پروژه در مراحل مختلف و مبنای پاداش. در مواردی ممکن است نحوه اتصال این لوله های فلزی تغییر کند که در این حالت باربری آن را تا 14 تن افزایش خواهد داد. داربست مثلثی به گونه ای ساخته می شود که توانایی تحمل 14 تن بار را دارد و در صورتی که اتصالات و جوشکاری ها تغییر پیدا کند توانایی تحمل بار داربست مثلثی افزایش نیز پیدا خواهد کرد. از مزایای استفاده از پله داربستی نسبت به اجرای داربست سنتی می توان به افزایش سرعت عمل در باز و بست کردن داربست ها اشاره کرد.

بدلیل اینکه باتوجه به خم شدن کنار قالب (تسمه ها) وقتی قالب ها در کنار هم قرار میگیرند کاملا بهم نمی چسبند بنابراین بعد از بتن ریزی و چفت کردن قالب ها ماهیچه های بتنی کاملا مشهود است . قالب بندی در بخشهای مختلفی از ساختمانهای بتنی اجرا میشود. از مزایای استفاده از این داربست می توان به سهولت در باز و بسته کردن آن، قابلیت اجرا در ارتفاع های مختلف، قابلیت استفاده در داربست بندی نمای شاختمان و تاسیساتی هم چون تاسیسات پالایشگاهی، سهولت در انتقال آن و سرعت بالا در مونتاژ آن اشاره کرد. مزایای استفاده از قالب بتنی ماندگار این است که سرعت و سهولت در اجرا دارد، انعطاف پذیری نسبی دارد، به راحتی می توان تاسیسات برقی و مکانیکی را انجام داد و در زمان ساخت به حداقل نیرو نیاز است. کارهای دستی مورد نیاز در ساخت و ساز عبارتند از کاشی کاری، لوله کشی برای نصب تاسیسات آب و برق، نجاری و غیره. اندود مادهای است که با استفاده از قلم، غوطه وری، کهنه یا افشانه و غیره جهت حفاظت از ماده قالب و تسهیل جداسازی آن از بتن بکار میرود.

در ارماتور بندی پله دو لايه ارماتور به صورت سبدی روی هم قرار مي گيرند ، كه ارماتور هاي رديف بالا و پايين توسط سيم هاي مفتول به يكديگر بسته مي شوند و نسبت به يكديگر حركتي نخواهند داشت . جهت ایجاد سازه های گرد یا چند ضلعی که بصورت قرینه تولید می شوند و دارای ارتفاع زیاد خواهند بود معمولا از این نوع قالب استفاده گسترده صورت می پذیرد. قالب های لغزنده دارای دو شکل می باشد که شامل دو مورد قالب لغزنده قائم و قالب لغزنده افقی می باشد. آن چه که مشهود است، استفاده از اجزای مختلف در داربست بندی می باشد.

ولی در قالب لغزنده قائم سطح قالب به طور پیوسته با بتن در تماس بوده و روی آن لیز میخورد و از آن جدا نمیشود. نوع سطح ایجاد شده اکسپوز بوده و صافی سطح قابل قبولی را ایجاد می کند. اکسپوز بوده و دارای صافی سطحی مناسبی می باشند ولی با توجه به قابل اشتعال بودن این نوع قطعات و عدم تغییر پذیری و اصلاح آنها در زمان تخریب قالب، دارای معایبی هم می باشند. آن چه که در استفاده از پله داربستی حائز اهمیت می باشد، توجه به ایمنی و ایجاد پایداری لازم در آن می باشد. به جرات مي توان گفت درمسير رشد دانش و فناوري صنعت ساخت و ساز امروزه قالب فلزي و تجهيزات قالب بندي بتن جايگزين مناسبي براي چوب و تخته و … اسکافولد. شکوه صنعت …

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار