فرارو نرخ ارز، دلار، سکه، طلا و یورو چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ | stockmarketna

سلیمانیه یکی از شهر های عراق می باشد که قیمت ارز در آن‌ با ایران تا حدی مرتبط و برای معامله گران ارز قابل توجه است. با وجود تعطیلی آخر هفته بازار جهانی طلا، افزایش بهای مجله خبری بورس آمریکا در بازار آزاد تهران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا به ۱۷ میلیون و ۵۵ هزار تومان برسد. با وجود ادامه افزایش نرخ ارز در بازار ایران، تحت تاثیر افت ۱۳ دلار و ۷۰ سنتی قیمت جهانی هر اونس طلا (هزار و ۷۴۱ دلار)، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در معاملات روز دوشنبه بازار تهران پشت مرز ۱۷ میلیون تومان باقی ماند. قیمت دلار، یورو، پوند و سایر ارز‌ها امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ را می‌توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

سقف فروش ارز در صرافی ها افزایش یافت

به عقیده بنده بهترین پارامتر برای سنجش دولت، ارزش پول ملی است. برای نوسانات قیمت دلار بحران جهش نرخ ارز در ایران را ببینید. بازار ارز دو عمل اصلی انجام می‌دهد؛ اولی تبدیل پول‌ کشورها به یکدیگر است و دیگری فراهم نمودن امکانی برای مواجهه با ریسک مربوط به تغییرات ارزش پول کشورها است. دلار در سامانه سنا در بازار ۳ روز پیش نسبت به ۶ روز پیش، با ۰ تومان بدون تغییر، ۳۰,۶۹۳ تومان نرخ گذاری شد.

http://aryalaptop.ir

بازار ارز دربسیاری از موارد متاثر از رویدادهای مهم اقتصادی وسیاسی کشور است. همانطور که اشاره شد عوامل خارجی که به روابط دیپلماتیک بین کشورها به طور مثال ایران و امریکا اشاره دارد در بسیاری از موارد باعث نواسانات در بازار ارز می شود. در پایان امروز قیمت دلار روند رو به رشد داشت و به ۴۳,۱۹۳ (چهل و سه هزار و یکصد و نود و سه ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۰۸ درصدی داشته است. امروز قیمت سکه امامی در بازار بالا رفت و به ۲۴,۱۹۷,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و یکصد و نود و هفت هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۱ درصدی داشته است. امروز قیمت دلار متشکل در بازار ریزش داشت و به ۴۳,۱۸۵ (چهل و سه هزار و یکصد و هشتاد و پنج ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۲ درصدی داشته است.

بورس تهران

قیمت طلا برای امروز ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۷۰ هزار و ۷۲۳ تومان رسید. قیمت فروش هر دلار آمریکا در جریان مبادلات صبح چهارشنبه بازار آزاد تهران و در ادامه صعود متوالی خود در هشت روز کاری گذشته از مرز ۳۹ هزار تومان نیز گذشت و رکورد جدیدی ثبت کرد. قیمت هر دلار آمریکا در جریان معاملات روز دوشنبه بازار آزاد تهران، برای ششمین روز کاری متوالی صعود کرد و با ثبت رکوردهای پی در پی به ۴۲ هزار تومان نزدیک شد. در کشورهای مختلف با توجه به مقتضیات اقتصادی و ترجیحات سیاستی، دولت‌ها سیستم‌های متفاوتی را برای تنظیم روابط پولی خود تدوین و به اجرا درمی‌آورند. به صورت کلی نظام‌های ارزی در طیفی تعریف می‌شوند که دریک سر آن نظام‌های«شناور مطلق» و در سردیگر آن«ثابت مطلق» قرار دارند.

  • قابل ذکر است که اطلاعات ارایه شده منطبق با آخرین تغییرات اعلامی بانک مرکزی می باشند.
  • همچنین گزارش‌هایی نیز از انتقال ارز از افغانستان به پاکستان و ایران نیز منتشر شده است.
  • این افراد باور دارند اگر قیمت دلار صد برابر شود اما به‌تناسب آن تولید کالا و خدمات در جامعه بیشتر شود مردم به‌هیچ‌عنوان احساس ناراحتی نخواهند داشت، هرچند خیلی بعید است در کشوری که تولید کالا و خدمات صد برابر شده، نرخ ارز پرش داشته باشد.
  • اما فنر نرخ ارز بالاخره در می‌رود و به نرخ سرکوب نشده می‌رسد، با این تفاوت که میلیاردها دلار درآمدی نفتی که باید برای توسعه کشور خرج می‌شد، طی سال‌ها تباه‌شده است.

امروز چهارشنبه نرخ پوند در سامانه سنا افزایش و نرخ یورو کاهش یافت. در نخستین روز کاری بازار ایران پس از تصویب قطعنامه پارلمان اروپا علیه تهران روز شنبه قیمت ارز آزاد و سکه رکوردهای جدیدی را ثبت کردند. الان دوسال است که دلار درمحدوده سی هزار تومان به عمد نگاه داشته شده است و تمامی اجناس وکالاها در این مدت سه تا چهار برابر شده اند. دیر یازودقیمت دلار از دستشان در میرود و انوقت فاجعه تورم و افزایش قیمتهای جدید را مردم خواهند دید. کاربران گرامی، با توجه به برخی محدودیت‏‏ها تا اطلاع ثانوی انتشار نرخ ارز بازار آزاد متوقف خواهد بود.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۳

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار