قیمت دلار امروز در بازار آزاد چهارشنبه ۱۹ بهمن تجارت نیوز | stockmarketna

قیمت طلا برای امروز ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۷۰ هزار و ۷۲۳ تومان رسید. قیمت فروش هر دلار آمریکا در جریان مبادلات صبح چهارشنبه بازار آزاد تهران و در ادامه صعود متوالی خود در هشت روز کاری گذشته از مرز ۳۹ هزار تومان نیز گذشت و رکورد جدیدی ثبت کرد. قیمت هر دلار آمریکا در جریان معاملات روز دوشنبه بازار آزاد تهران، برای ششمین روز کاری متوالی صعود کرد و با ثبت رکوردهای پی در پی به ۴۲ هزار تومان نزدیک شد. در کشورهای مختلف با توجه به مقتضیات اقتصادی و ترجیحات سیاستی، دولت‌ها سیستم‌های متفاوتی را برای تنظیم روابط پولی خود تدوین و به اجرا درمی‌آورند. به صورت کلی نظام‌های ارزی در طیفی تعریف می‌شوند که دریک سر آن نظام‌های«شناور مطلق» و در سردیگر آن«ثابت مطلق» قرار دارند.

  • (امروز سه شنبه 18 بهمن 1401) به رقم تومان رسیده است که با احتساب سود یک درصدی نرخ دلار در صرافی ها به رقم تومان رسید که نسبت به روز کاری قبل کاهش دارد.
  • با یوروی ۱۰ هزار تومانی یک شب هتل برای شما یک‌میلیون تمام می‌شود که خیلی گران است.
  • بازار ارز بازاری است که در آن پول ملی کشورها با یکدیگر تبادل می‌شود.
  • کاهش نرخ ارز یعنی یارانه دادن به شرکت‌های خارجی از طریق تنبیه شرکت‌های داخلی.

به عقیده بنده بهترین پارامتر برای سنجش دولت، ارزش پول ملی است. برای نوسانات قیمت دلار بحران جهش نرخ ارز در ایران را ببینید. بازار ارز دو عمل اصلی انجام می‌دهد؛ اولی تبدیل پول‌ کشورها به یکدیگر است و دیگری فراهم نمودن امکانی برای مواجهه با ریسک مربوط به تغییرات ارزش پول کشورها است. دلار در سامانه سنا در بازار ۳ روز پیش نسبت به ۶ روز پیش، با ۰ تومان بدون تغییر، ۳۰,۶۹۳ تومان نرخ گذاری شد.

مانع جدید بانک مرکزی برای خرید ۵۰۰۰ یورو با کارت ملی

بازار ارز دربسیاری از موارد متاثر از رویدادهای مهم اقتصادی وسیاسی کشور است. همانطور که اشاره شد عوامل خارجی که به روابط دیپلماتیک بین کشورها به طور مثال ایران و امریکا اشاره دارد در بسیاری از موارد باعث نواسانات در بازار ارز می شود. در پایان امروز قیمت مجله خبری بورس روند رو به رشد داشت و به ۴۳,۱۹۳ (چهل و سه هزار و یکصد و نود و سه ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۰۸ درصدی داشته است. امروز قیمت سکه امامی در بازار بالا رفت و به ۲۴,۱۹۷,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و یکصد و نود و هفت هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۱ درصدی داشته است. امروز قیمت دلار متشکل در بازار ریزش داشت و به ۴۳,۱۸۵ (چهل و سه هزار و یکصد و هشتاد و پنج ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۲ درصدی داشته است.

طلا باهوشتر است یا سکه؟

در پایان امروز قیمت طلا و دلار بالا رفت، قیمت سکه هم رشد داشت و به ۲۴,۳۴۵,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و سیصد و چهل و پنج هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۶۲ درصدی داشته است. در پایان امروز قیمت دلار متشکل در بازار روند نزولی داشت و به ۴۳,۰۵۲ (چهل و سه هزار و پنجاه و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲ درصدی داشته است. امروز قیمت سکه امامی پایین آمد و به ۲۴,۱۹۸,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و یکصد و نود و هشت هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۶۱ درصدی داشته است. در آغاز امروز قیمت سکه امامی کاهش یافت و به ۲۴,۰۹۵,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و نود و پنج هزار) تومان رسید که کاهش ۰.۴۳ درصدی داشت.

طلای دست دوم

سلیمانیه یکی از شهر های عراق می باشد که قیمت ارز در آن‌ با ایران تا حدی مرتبط و برای معامله گران ارز قابل توجه است. با وجود تعطیلی آخر هفته بازار جهانی طلا، افزایش بهای دلار آمریکا در بازار آزاد تهران موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا به ۱۷ میلیون و ۵۵ هزار تومان برسد. با وجود ادامه افزایش نرخ ارز در بازار ایران، تحت تاثیر افت ۱۳ دلار و ۷۰ سنتی قیمت جهانی هر اونس طلا (هزار و ۷۴۱ دلار)، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در معاملات روز دوشنبه بازار تهران پشت مرز ۱۷ میلیون تومان باقی ماند. قیمت دلار، یورو، پوند و سایر ارز‌ها امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ را می‌توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

http://aryalaptop.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار