قیمت طلا, قیمت سکه, قیمت دلار شبکه اطلاع رسانی طلا و ارز | stockmarketna

اما فنر نرخ ارز بالاخره در می‌رود و به نرخ سرکوب نشده می‌رسد، با این تفاوت که میلیاردها دلار درآمدی نفتی که باید برای توسعه کشور خرج می‌شد، طی سال‌ها تباه‌شده است. شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند نرخ حقیقی دلار فلان قدر است. آدم‌هایی که در مورد نرخ حقیقی حرف می‌زنند همیشه دودسته هستند. اگر قیمت دلار در بازار ده هزار تومان باشد، دسته اول می‌گویند قیمت واقعی ۴۰۰۰ تومان و اختلاف قیمت حباب است، دسته دوم می‌گویند قیمت واقعی بالای ۲۰ هزار و نرخ بازار سرکوب‌شده است. اگر قیمت دلار کم شود چه اتفاقی می‌افتد؟ سفر خارجی، گوشی موبایل و خودروی خارجی ارزان می‌شود.

  • به همین دلیل بانک مرکزی به‌سادگی قادر است با تزریق ارز، قیمت دلار را کم کند یا با متوقف کردن عرضه آن باعث گران شدن ارز شود.
  • مقصود از قیمت دلار افشار نیز نرخ خرید و فروش دلار در منطقه پاساژ افشار در حوالی چهارراه استانبول می باشد.
  • با تأیید مقامات کره جنوبی، جریان دستگیری جنجالی دو کوان تشدید شده است و به‌نظر می‌رسد حداقل دو مقام دولتی، یکی از دفتر دادستانی و دیگری از وزارت دادگستری کره جنوبی به صربستان رفته‌اند.
  • دلار در تابلوی صرافی‌ها تا ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه امروز چهارشنبه، با ۶۵ تومان کاهش، ۴۳ هزار و ۲۴ تومان قیمت خورد.

برای مثال در پنج سال گذشته دولت ژاپن سعی کرده که صد ین برابر با یک دلار بماند. در غیر این صورت ممکن بود قیمت دلار در ژاپن به‌شدت سقوط کند و با گران شدن ین صادرات کالاهای ژاپنی مثل سونی و تویوتا فلج شود. قیمت بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال را به صورت لحظه‌ای ببینید و نرخ آن‌ها را به یکدیگر تبدیل کنید. سبد دارایی خود را با افزودن ارزهای دیجیتال بسازید و ارزش آن را هر لحظه دنبال کنید. با جامعه فارسی‌زبان ارزدیجیتال در مورد توکن‌ها و کوین‌های محبوبتان بحث و گفتگو کنید.

قیمت دلار امروز ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ / دلار در صرافی ها ۴۳ هزار و ۲۲ تومان شد

قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن تا ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه با افت ۵۰ هزار تومانی نسبت به دیروز، به ۲۴ میلیون و ۱۲۱ هزار تومان رسید. سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم را ۱۰۰ هزار تومان کمتر از دیروز یعنی ۲۲ میلیون و ۷۳۱ هزار تومان فروختند و نرخ فروش سکه گرمی با افت پنج هزار تومانی روی پله چهار میلیون و ۹۱۰ هزار تومان ایستاد. در پایان امروز قیمت طلا و مجله خبری بورس ریزش داشت، قیمت سکه امامی هم پایین آمد و به ۲۳,۹۵۰,۰۰۰ (بیست و سه میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، کاهش ۳.۷۷ درصدی داشته است.

آمار کشته شدگان زمین لرزه ترکیه به بیش از دو هزار نفر رسید

دلیل تفاوت ارز دولتی با آزاد در این است که ارز مبادله‌ای یا دولتی از طرف دولت مشخص می‌شود اما ارز آزاد در بازار و با توجه به عرضه و تقاضا و شرایط اقتصادی کشور نرخ گذاری می‌شود. در سیستمی که نرخ ارز چند نرخی است معمولا آن نرخی که پایین‌ترین نرخ موجود باشد همان نرخ ارز دولتی است. باید توجه داشت که ارز دولتی تمام کالاها را در بر نمی‌گیرد و تنها برای واردات از کشورهای خاص پرداخت می‌گردد و همچنین بانک طرف قرارداد 35 درصد از میزان ارائه را وثیقه نگه می‌دارد.

متوسط ماهانه قیمت فروش دلار آمریکا در بازار آزاد تهران طی آذر ماه با ثبت رکوردی تاریخی به ۳۷ هزار تومان رسید که در مقایسه با ماه مشابه سه سال پیش ۱۸۷.۸ درصد بالاتر است و به عبارت دیگر نزدیک به ۳ برابر شده است. همزمان با افت ۱۵ درصدی نرخ برابری هر ریال ایران مقابل دلار آمریکا طی دو هفته گذشته، رسانه‌های عراقی نیز از تضعیف ۷.۴ درصدی دینار عراق در برابر دلار آمریکا خبر دادند؛ رخدادی که دولت ایران و بانک مرکزی عراق آن را «کوتاه‌مدت» ارزیابی کردند. قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز چهارشنبه ۱۹ بهمن همزمان با نیمه ابتدایی خرید و فروش‌های بازار به دو میلیون و ۸۴ هزار تومان رسید. به‌این ترتیب نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار که عصر دیروز دو میلیون و ۶۸ هزار تومان به ثبت رسیده بود، تا ظهر امروز ۱۶ هزار تومان ارتقا پیدا کرد.

http://aryalaptop.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار