قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار قیمت یورو باز هم ارزان تر شد نرخ حواله دلار و یورو چقدر شد؟ | stockmarketna

نرخ ارز ثابت از طرف دولت‌ها با هدف ثابت ماندن ارزش پول ملی کشور در محدوده مورد نظر دولت‌ها تعیین می‌شود. از آن جا که بانک‌های مرکزی وظیفه حفظ ارزش پول ملی را به عهده دارند، نرخ رسمی ارز کشور را با قیمت طلا در یک مسیر قرار می دهد. مثلا در کشور ایران نرخ ارز ثابت که دولت در برابر دلار امریکا در نظر گرفت ریال است. سامانه نیما یا “سامانه نظام معاملات یکپارچه ارزی”، سامانه ای است که از ابتدای سال 1397 و پیرو سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی آغاز به فعالیت نمود. این سامانه محلی است که در آن صادرکنندگان و واردکنندگان ارز حاصل از صادرات و واردات خود را عرضه و داد و ستد می کنند.

  • در بازار امروز قیمت دلار روند کاهشی را دنبال کرده است و به ۴۳,۰۲۲ (چهل و سه هزار و بیست و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۷ درصدی داشته است.
  • بانک مرکزی امروز یکشنبه، نرخ رسمی ۴۶ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۷ ارز افزایش و نرخ ۳۱ ارز کاهش یافت، نرخ باقی ارز‌ها ثابت ماند.
  • قیمت لیر امروز ۱۷ بهمن در بازار ارز تهران به ۲ هزار و ۳۸۰ تومان رسید.
  • سامانه نیما یا “سامانه نظام معاملات یکپارچه ارزی”، سامانه ای است که از ابتدای سال 1397 و پیرو سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی آغاز به فعالیت نمود.

این در حالی است که بانک جهانی در گزارش دو هفته پیش خود عملکرد شاخص‌های عمده اقتصادی افغانستان می‌گوید نرخ تورم در افغانستان به روند «نزولی» خود ادامه می‌دهد. تورم سالانه در نوامبر ۲۰۲۲ در اوج خود در ماه جولای/ژوئن، ۱۸.۳ درصد اعلام شده بود که در ماه نوامبر ۲۰۲۲ به ۹.۱ درصد کاهش یافته است. قیمت طلا برای امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۸۲ هزار و ۲۶۶ تومان رسید.

روند قیمت بیت کوین پس از تشکیل تقاطع طلایی مسیر بازار را مشخص می‌کند

متقاضیان دلار به دودسته سفته‌بازها و متقاضیان واقعی تقسیم می‌شوند. واردکننده‌ها، صاحبان صنایع که به خرید از خارج نیاز دارند، مسافران خارجی و به‌طورکلی هر کس که جنس خارجی می‌خرد، متقاضی واقعی ارز است. آغاز دور دوم ریاست‌جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مصادف بود با اولین تلاش برای تک‌نرخی کردن ارز و استفاده از منابع ارزی کشور برای سازندگی.

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

دلار توسط کنگره برای انتشار در انواع سکه‌ها و اسکناس‌های مختلف پذیرفته شد. در پایان امروز قیمت دلار روند صعودی داشت و به ۴۳,۱۹۳ (چهل و سه هزار و یکصد و نود و سه ) تومان رسید که افزایش ۰.۰۸ درصدی داشته است. در پایان امروز قیمت دلار روند نزولی داشت و به ۴۳,۱۳۰ (چهل و سه هزار و یکصد و سی ) تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، کاهش ۰.۱۳ درصدی داشته است. امروز قیمت دلار در بازار متشکل سیر کاهشی را در پیش گرفت و به ۴۳,۰۲۲ (چهل و سه هزار و بیست و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۰۷ درصدی داشته است.

قیمت دلار امروز ۱۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ / دلار در صرافی ها ۴۳ هزار و ۲۲ تومان شد

بانک مرکزی امروز چهارشنبه، نرخ رسمی ۴۶ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۰ ارز افزایش و نرخ ۱۷ ارز کاهش یافت، نرخ باقی ارز‌ها ثابت ماند. نرخ رسمی عرضه هر مجله خبری بورس آمریکا با ۶۵۳ تومان افزایش به ۳۳ هزار و ۴۶۶ تومان رسید که بالاترین سطح تاریخی آن به شمار می‌رود. میزان افت نرخ برابری ریال ایران در مقابل دلار آمریکا با ثبت رکورد جدید قیمتی در معاملات روز یکشنبه به بیش از ۴۰ درصد در سال جاری خورشیدی رسید. متاسفانه از بالا رفتن نرخ دلار امید به بهبود را از دست دادیم. فکر می کردیم آقای رئیسی بتواند این مهم را حد اقل در شروع کار انجام دهد و ارزش پول ملی افزایش یابد.

http://aryalaptop.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار