هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند قیمت هوشمند سازی

گروه هوشمند سازی کارن، نه تنها در زمینه پیاده سازی از صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان فعالیت می کند، بلکه دوره های آموزشی برای این حوزه را نیز برگزار کرده و از قوی ترین اساتید این حوزه بهره گرفته است. مفهوم سیستم مدیریت ساختمان (بی ام اس BMS، هوشمند سازی ساختمان و یا خانه هوشمند) ریشه در اوایل دهه 80 دارد. مصرف روز افزون انرژی، پایان پذیر بودن منابع، اثرات نامطلوب بر محیط زیست و افزایش قیمت آن باعث گردیده است. تا متولیان امر و مصرف کنندگان انرژی به دنبال راه هایی برای صرفه جویی و استفاده صحیح از انرژی باشند. امروزه جامعه مصرفی میل به شخصی سازی دارد و همین نکته ی مهم حاکی از اهمیت کنترل دمای فضاها در یک دامنه ی استاندارد توسط اشخاص است. روند هوشمند سازی ساختمان این امکان را فراهم کرده است که فناوری های متفاوت به کار رفته در ساختمان، بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و توسط یک سیستم مرکزی کنترل شوند.

چیزی که این پروتکل را از بقیه متمایز می کند، ساختار انحصاری این پروتکل جهت در اتوماسیون ساختمانی است. به دلیل حساسیت بالای این سیستم، توجه زیادی برای استفاده در سیستم اعلام حریق شده است (مورد استفاده شبکه های بزرگ). عملیاتی کردن برق در کنار تغییر سبک زندگی باعث توسعه دستگاه های جدید فناوری برای شرایط جدید می شود.

هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند قیمت هوشمند سازی سیستم صوتی و تصویری هوشمند می‌توانید به سادگی لمس یک دکمه، موسیقی مورد نظر خود را در خانه پخش کنید. با نصب این سیستم می‌توانید از طریق ریموت کنترل و یا پنل لمسی، کنترل تلویزیون، رادیو، ماهواره، پخش‌کننده‌های صوتی و غیره را در دست داشته باشید. سنسورهای رطوبت به شما امکان می دهد شرایط ایده آل را حفظ کنید و در صورت ایجاد تغییر سریعاً اقدام کنید. در خانه ها و مشاغل از آنها برای کنترل سیستم های گرمایشی، تهویه و تهویه هوا استفاده می شود. از آنها در کارخانه های تولیدی، بیمارستان ها، موزه ها، گلخانه ها و ایستگاه های هواشناسی استفاده می شود یا هر محیطی که به رطوبت حساس باشد. در موارد بسیار استثنایی ، قابلیت اطمینان دستگاههایی که برای هوشمند سازی استفاده می شوند کاهش می یابد.

هوشمند سازی موتورخانه ساختمان و انواع سنسور نشت گاز

BMS مخفف عبارت Building Management system است و به سیستم مدیریت یکپارچه ساختمان گفته می شود که تمام تجهیزات و تأسیسات را کنترل و مانیتور می کند. یعنی ممکن است به طور مثال تنها سیستم روشنایی، سرمایش و گرمایش را تحت کنترل قرار دهند و اتوماسیون ساختمان به طور کامل صورت نگرفته باشد. گفتنی است در خانه هوشمند یا Smart Home، مصرف کننده می تواند تجهیزات را کنترل و مدیریت می کند و اتاق کنترل جداگانه ای وجود ندارد، در حالی که در BMS کنترل تجهیزات در اتاق کنترل ساختمان و توسط اپراتور صورت می گیرد. سیستم هوشمند به معنی کنترل سیستم های هوشمند یک خانه یا ساختمان توسط یک سری سخت افزار و نرم افزار به صورت هوشمند یا از هر نقطه دنیای توسط کاربر می باشد. در سیستم های هوشمند برای کنترل از راه دور و یکپارچه سازی تجهیزات هوشمند ساختمان نیاز به یک سرور یا هاب مرکزی می باشد. این سرور وظیفه ارائه اپلیکیشن برای کنترل تمامی دیوایس ها اط هر نقطه دنیا را دارد.

از دانش فنی تا مهارت های علمی و عملی باید در دوره های مهارتی این رشته به افراد شرکت کننده خانه هوشمند آکو آموزش داده شود. گروه هوشمند سازی کارن با برگزاری دوره آموزشی هوشمندسازی ساختمان تلاش کرده گامی موثر در گسترش این دانش بردارد. با توجه به فراگیر شدن این دانش، شرکت های زیادی هستند که در زمینه هوشمند سازی ساختمان فعالیت می کنند. این شرکت ها هر روز در حال گسترش پیدا کردن هستند و به همان اندازه تقاضا برای این فرآیند رو به افزایش است.

  • هوشمند سازی خانه به هزینه تجهیزاتی که قصد نصب آنها را دارید و نحوه استقرار آنها بستگی دارد.
  • به شما امکان شخصی‌سازی و تعریف سناریوهای مختلف را می‌دهد که باعث می‌شود تجربه‌ای بهتر از ساختمان هوشمند داشته باشید.
  • عملگر KNX اطلاعات ارسال شده را دریافت کرده و آن را به فعالیت تبدیل می کنند.
  • یکی از راه های کاهش هزینه ها استفاده از سیستم هوشمند ساختمان BMS می باشد.
  • در حال حاضر این امکان برای ساختمان ها فراهم شده است که نه تنها کلیه خدمات مورد نیاز ساکنین را فراهم می کند؛ بلکه این کار را در حالی انجام می دهد که ساختمان تا حدامکان کارآمد شده است.
اینترفیس های اعلام حریق یا واسط هایی که می توانند به صورت واسط ورودی، واسط خروجی و واسط ورودی – خروجی باشند، در سیستم های اعلام حریق استفاده می شوند. وظیفه ی این اینترفیس ها صدور فرمان خروجی و دریافت ورودی از سیستم های رایج در ساختمان ها است. این نوع پنل محیط تحت پوشش خود را به ناحیه های مختلف (۴,۲ و ۸ ناحیه) تقسیم می کند و به طور معمول در هر ناحیه تا ۳۲ دستگاه را پشتیبانی می کند. دوربین های Varifocal با توانایی بزرگ نمایی و کوچک نمایی بدون از دست رفتن شفافیت تصویر، به شما اجازه می دهد تا فاصله کانونی، زاویه و زوم را افزایش یا کاهش دهید.

هوشمند سازی ساختمان در محیط BIM

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار