پنجشنبه فرمان · آدینه نیک ·

توجه به نورگیر بودن خانه، دارا بودن فضای مناسب و بدون باد جهت قرار دادن گلدانها در فضای باز و همچنین داشتن هوای مناسب برای رشد گیاه، از جمله مواردی است که باید به انواع گیاهان زینتی در گلخانه آن توجه کنید. فاز اول بازار گل و گیاه لشکری با مساحت 2200 متر به فروش انواع گل و گیاه آپارتمانی، گلهای تزیینی، درختچههای بنسای، سبد گل، دسته گل، تاج گل و انواع گلدان و خاک و کود و محصولات اختصاص دارد و فاز دوم آن دارای امکانات رفاهی از جمله کارواش، کافه تریا، پارکینگ است که برای راحتی و آسایش مراجعه کنندگان راهاندازی شده است. به دلیل سهولت در رفت و آمد و تنوع زیاد از تجهیزات باغبانی، گلدانهای تزئینی و کالاهای دیگر مرتبط با گل و گیاه، طرفداران زیادی دارد.

ظاهر بازار گل خاوران قدیمی است و باید بدانید که نباید انتظار محیطی مدرن را داشته باشید اما کیفیت گلها و گیاهان و همچنین قیمت آنها به حدی مناسب است که این بازار نیز طرفداران خیلی زیادی دارد. همین ساعات کاری بیشتر بازار گل بهشت زهرا باعث شده طرفداران خاص خودش را داشته باشد. تولید ۷۰۰ نوع کاکتوس، تولید گلهای داوودی در قالب بیش از ۸۰۰ رنگ با انجام اعمال ژنتیکی و تولید و صادرات گل زیبای ژِربِرا از دیگر توانمندیهای خاص این شهرستان درزمینه تولید گل و گیاهان زینتی است. کامکوات میوههایی ریز است به رنگ نارنجی و از گروه مرکبات با ظاهری بیضیشکل و شبیه به خرما که پوستی نازک و خوردنی دارد و طعم ملس آن اشتها برانگیز است. این گیاه تمایل دارد که بهصورت آبشاری رو به پایین رشد کند بنابراین بهتر است در لبههای بیرونی گرین وال کاشته شود.

بنابراین قبل از کاشت، نمونه هایی را انتخاب کنید که در آب و هوای شما شکوفا شوند و با سایر گل ها و گیاهانتان به زیبایی ترکیب شوند. بنابراین قبل از اینکه یک دسته گل ژربرا به خانه بیاورید، این موضوع را در نظر داشته باشید. پرورش گل و گیاهان زینتی : کار آفرینی زمینه های لازم را برای یافتن فرصتها در بازار کار وتولید برای توانایی فردی مورد بررسی قرار می دهد و مجموعه دانش و مهارتهایی را که برای ورود به بازار کار مورد نیاز است و همچنین راهبردهای لازم را برای موفقیت در کسب و کار ارائه می نماید تا پس ازفراغت ازتحصیل چنانچه تمایل داشته باشی به جای استخدام و کار برای دیگران در حد توان مالی و تخصصی به تنهایی یا به کمک دوستان و نزدیکان نسبت به راه اندازی و اداره یک واحد کوچک صنعتی،کشاورزی،خدماتی ویا هنری برای کسب وکارتولیدی اقدام نمایی.سرعت روند تحولات فن اوری واقتصادی درجهان به گونه ای است که حتی راه اندازی و اداره واحدهای تولیدی وخدماتی کوچک نیز نیازمند اطلاعات و دانش است که در این مجموعه سعی شده است این گونه اطلاعات در حد امکان و ضرورت ارائه شود.روحیه و تفکر کار افرینی هم در واحد های بزرگ تولیدی و خدماتی و هم درواحد های کوچک کاربرد فراوان دارد و می تواند خلا قیتها ، نواوریها و موفقیتهای زیادی را به دنبال داشته باشد اما جایگاه اصلی توسعه تفکر کار آفرینی در واحد های کوچک تولیدی و یا خدماتی است.

علاوه بر گل و گیاه، محلات به چشمههایش هم معروف است. دهکده گل محلات با قرار گرفتن در مسیر دلیجان، محلات و خمین بهترین موقعیت مکانی را برای طبیعت گردی در استان مرکزی دارد. بازار گل ستارخان نیز بازار گل بزرگی است که تنوع گیاهی بسیار زیادی مخصوصا در زمینه انواع کاکتوس ها دارد. تنها نکتهای که لازم است بدانید آن است که از آنجا که فروشندگان این بازار محصولات خود را از بازار گل محلاتی یا بازار گل خاوران تهیه میکنند، قیمتهای این بازار اندکی از بقیه بازارهای گل بالاتر است. اگر به آنها اجازه دهید به طور طبیعی به عنوان درخت انگور رشد کنند، ایده خوبی است که برای آنها یک پرده یا ساختار دیگری که می توانند از اطراف آن بالا بروند تهیه کنید. به گفته رئیس میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی محلات، این شهرستان هر ساله تا پیش از شیوع کرونا، میزبان یک میلیون نفر مسافر و گردشگر بوده است. در زمان برگذاری نمایشگاه میلیونها گردشگر به این مکان میآیند تا از میلیونها قطعه گل موجود در این نمایشگاه دیدن کنند. دهکده گل محلات تنها یک نمایشگاه گل نیست، طبیعت زیبای اطراف این دهکده و شهرستان محلات بهانههای بیشتری برای سفر به این مکان و دیدن این دهکده گل به شما میدهد.

وی ادامه داد: برنامههایی برای معرفی جاذبههای گردشگری محلات از سوی میراث فرهنگی این شهرستان تهیه شده و علاقمندان سفر به محلات می توانند از طریق فضای مجازی از جاذبههای گردشگری شهرستان دیدن کنند. برای دیدن جاذبههای محلات نیز یک تا یک و نیم روز فرصت لازم است. همیشه این فرصت را دارید که با شرکتهای مختلف همکاری کنید و برنامهها و نرم افزارهای مختلفی طراحی کنید. در صورتی که در منزل از کودک یا حیوان خانگی نگهداری میکنید، بهتر است این گیاه را از دسترس آنها دور نگه دارید. اگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده میکنید و قصد دسترسی به بازار گل محلاتی با مترو را دارید باید به ایستگاه مترو نبرد رفته در جلوی درب مترو تاکسی های نبرد جنوبی را سوار شوید و بازار گل پیاده شوید. در خیابان نبرد جنوبی باید در اولین چهار راه به سمت راست بپیچید.

این بازار که دارای 4 فاز میباشد و هم اکنون 2 فاز آن راه اندازی شده است جزو بزرگترین و مجهزترین بازارهای گل تهران میباشد. پس حتی اگر قصد خرید گل و گیاه را ندارید باز هم قدم زدن در این بازار بزرگ تجربهای به یاد ماندنی خواهد بود. در صورتی که هرس در زیر مریستم اینترکالاری انجام شود، گیاه از بین می رود و احتمال باززایی آن غیرممکن خواهد بود. مجموع استحصال چنین ارقامی حاکی از افزایش دو برابری آمارها در مقایسه با تحقیقات سال ۲۰۰۹ بود. این گل بدلیل عطر خوشی که دارد در صنعت عطر سازی و دفع انرژی های منفی محیط و هم چنین از شاخه های آن برای دسته گل عروس استفاده می شود.

دیدن هکتارها زمین فرش شده از گلهای رنگارنگ آن هم در منطقهای با آب و هوای دلپذیر محلات میتواند تجربهای متفاوت و شگفت انگیز باشد. همچنین تعدادی از فروشگاههای بازار گل محلاتی اینستاگرام دارند پس اگر میخواهید سفارش به خصوصی داشته باشید بهتر است اینستاگرام این فروشگاهها را هم نگاهی بیندازید. با این حال، آنها همچنین از کره جنوبی آمده اند. تنوع گیاهان نیز با رنگها و طرحهای متفاوت که بصورت تصادفی اتفاق میافتد، بر ارزش آنها اضافه میکند. اگر در زیر درختان کاشت می کنید، از یک بیل تیز برای کندن ریشه های سطح درخت استفاده کنید، قلمه های پاکی ساندرا را اضافه کنید و با خاک تازه گلدان بپوشانید.

بهسرعت از طریق برگ و ریشه توسط گیاه جذب میشود. برای دسترسی به بازار میتوانید از طریق اتوبان امام علی(ع) به سمت جنوب حرکت کرده و وارد اتوبان محلاتی شرق شوید. این روش به شما کمک میکند تا حق امتیاز کسب و کارهای پرسودی که جواب خود را پس دادهاند و به نوعی بسیار سودآور بودهاند را بگیرید و از این طریق کسب درآمد کنید. برای حفظ این تغییرات فقط از روش قلمه دمگل استفاده می شود. به نام خدا با سلام و درود خدمتت همه بازدید کنندگان خوب باغ شیشه ای ،سجادی هستم کارشناس ارشد گیاهان زینتی و فضای سبز،با توجهی که به ایرانی بودن دارم و ایرانی بودن رو یک افتخار میدونم تصمیم گرفتیم یک مقاله ی برای معرفی تعداد کمی از گیاهان آندمیک یا نهایتا بومی ایران تهیه کنیم مقاله ی پیش رو با تلاش تیم باغ شیشه ای در یک روز کاری و با تحقیقات بسیار در منابع و دایره المعارف ها اماده شد.واقعا ناراحتم ازینکه نمیتونم یه تحقیق جامع درباره ی گیاهان بومی ایران توی سایت بزارم و از آنجایی که به جز مرحوم پروفسور قهرمان پدر گیاه شناسی ایران ،کسی دیگر تحقیقات گسنرده ای در زمینه ی فلور ایران انجام نداد ،پس سطح دسترسی و آگاهی ما به این گیاهان کمه و به جرات میتوانم بگم ما نسبت به محیط زیست خود واقعا بی تفات هستیم .جدا از فون یا حیات وحش ایران که دیگر ثابت شده و رو به زوال میرود ما فقط فکر میکنیم(!!) که باید به حقوق حیوانات احترام بگذاریم ولی غافل ازینکه گیاه هم موجودی زنده است.

در این مقاله بازارهای گل معروف تهران را به شما معرفی می کنیم. بازار جوان شهید بابایی در سال 1398 و در شمال شرقی تهران افتتاح شد. بازار شهید بابایی به دلیل تنوع انواع گلهای شاخهای و گیاهان آپارتمانی و در کنار آن گلدانهای زیبا و رنگارنگ بسیار معروف شده است. بازار گل و گیاه شهید بابایی دارای پارکینگ است و برای سر زدن به آن محدودیت زمانی صبحها را ندارید. همچنین با توجه به آنکه بازارهای دیگر گل تهران در شرق تهران واقع هستند اگر ساکن غرب هستید، بازار گل غرب تهران مناسبترین بازار برای شماست. ساعات کاری بازار گل غرب تهران بر خلاف بازارهای گل دیگر تهران تا ساعت 9 شب میباشد.

گل و گیاهان زینتی عمدتاً گیاهانی هستند متعلق به مناطق استوایی که با توجه به شرایط اکولوژیکی آن مناطق سازگار شده اند و تکامل یافته اند، از این رو استفاده از آنها در اماکن مسکونی و اداری به عنوان “گیاهان آپارتمانی” مستلزم فراهم نمودن شرایطی است که تا اندازه ای با شرایط اکولوژیکی خاستگاه آنها همخوانی داشته باشد. شهر محلات به واسطه مزارع بزرگ پرورش گل، نبود آلودگی هوا به القابی مانند هلند ایران، بهشت هزار رنگ، بهشت افسانه ای و شهر گلها شهرت یافته است. در این دوره 18 شركت كننده از كشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی (APO) شامل بنگلادش، كامبوج، تایوان، هند، اندونزی، مغولستان، نپال، پاكستان، فیلیپین، تایلند به همراه شركت كنندگانی از جمهوری اسلامی ایران، 3 استاد بین المللی از هند، تایلند و فیلیپین، دو استاد ایرانی و نماینده سازمان بهره وری آسیایی (APO) حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی بهره وری ایران، در این بازدیدها كه روز سه شنبه ـ 7 بهمن ماه سال جاری ـ انجام شد، شركت كنندگان ابتدا با حضور در مركز آموزش شركت تعاونی روستایی شباهنگ شهریار با فعالیت های این تعاونی روستایی آشنا شدند. این بازار دارای سه سالن مجزا است که هرکدام از این سالنها به فروش محصولات خاصی اختصاص دارد. بازار گل بهشت زهرا یکی از بازارهای گل معروف تهران است که به قیمت پایین محصولات آن شهرت دارد و یکی از فعالترین بازارهای گل تهران میباشد. یکی از مزیتهای این بازار نسبتا به بازارهای گل دیگر تهران داشتن پارکینگ میباشد. جالب است بدانید که تقریبا نیمی از غرفهها در بازار گل محلاتی مربوط به فروش گل های شاخه ای و بقیه مربوط به گل های آپارتمانی – بیرونی و بخش خشکبار و تزئیینات میباشد. همچنین بهتر می باشد تا شاخه های مرده و یا زشت این گیاه را هرس کنید ، اینکار باعث رشد بهتر گل شما و برگشتن جذابیت آن می شود. هرچند رنگ و بو و جذابیت گلهای آپارتمانی طبیعی و حس زنده بودنی که به انسان میدهند همیشه پرطرفدار است و هرکسی را شیفته خودش میکند اما در بعضی از موقعیتها افراد گلهای مصنوعی را ترجیح میدهند.

رنگ برگ های این گیاه آپارتمانی سبز تیره می باشد. در این بازار گل لوازم جانبی مربوط به گل و گیاه مانند انواع گلدان، کود و سایر لوازم عرضه میشود و قیمت محصولات آن مناسب است. قیمت گل در بازار گل محلاتی تا حد بسیار زیادی از گل فروشیهای سراسر شهر پایینتر است. برای آبیاری هم، همان قانون خشک بودن لایه سطحی خاک تا عمق دو سانتی، را رعایت کنید. این گیاه به نور زیاد ولی غیر مستقیم نیازمند است و رطوبت و خاک زه کشی شده را بسیار دوست میدارد. وقتی که این گیاهان در شرایط نور پایین رشد کنند، برگ های زیبا و خوش ترکیب آنها ممکن است به حالت سبز برگردد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار